Bu yazımızda sizlere Glimmer Coin (GLMR) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece GLMR Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Moonbeam Veya Glimmer Coin (GLMR) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla GLMR Token

Bu yazımızda sizlere Glimmer Coin (GLMR) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylece GLMR Token hakkında ayrıntılı bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Glimmer Coin (GLMR) Nedir?  

Moonbeam, Polkadot ağında bir parachain olarak çalışan, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu bir blok zinciridir. EVM uyumlu olmak, Ethereum tabanlı uygulamaların Moonbeam'de konuşlandırılmasına izin verir.

Ağ, Solidity akıllı sözleşmeleri, Web3 uyumlu API, oracle veri akışları ve Ethereum ağ köprüleri gibi geliştiricilere özellikler sunar.

GLMR, Moonbeam'in aşağıdaki kullanım durumları için kullanılan yardımcı program ve yönetişim tokenidir:

İşlem Ücretleri: Kullanıcılar, gaz ücretlerini ödeyebilir ve GLMR ile akıllı sözleşmeler yapabilir.

Staking: Kullanıcılar, ağ konsensüsüne katılmak için doğrulayıcı veya temsilci olmak için GLMR'yi stake edebilir ve GLMR ile ödüllendirilir.

Yönetişim: GLMR token sahiplerinin konsey üyelerini aday göstermelerini ve ağ üzerinde oylamaya katılmalarını sağlar.

Likidite Madenciliği: Borsa ücretlerinin bir kısmını kazanmak için Moonbeam blok zinciri üzerine kurulu Merkezi Olmayan Borsalarda (DEX'ler) likidite sağlar.

Moonbeam, birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

Polkadot: Polkadot, birden fazla blok zincirini tek bir birleşik ağa bağlayarak zincirler arası iletişimi ve birlikte çalışabilirliği kolaylaştırır. Moonbeam, Kusama ekosistemindeki Moonriver'ın (MOVR) Polkadot ekosistem versiyonudur.

Parachain'ler: Parachain'ler, Polkadot'a bağlanabilen bağımsız blok zincirlerdir (Shard'lar).

Crowdloans: Polkadot ağındaki bir parachain slotu için fon toplamak için projelere yönelik bir yöntemdir. Kullanıcılar, genellikle projenin yerel tokenler biçiminde, proje ekibinden bir ödül karşılığında DOT'larını geçici olarak kilitler.

Slot Müzayedeleri: Polkadot'ta parachain olarak çalışacak projelerin parachain müzayedesinde bir slot kazanması gerekir. Moonbeam, ikinci slot müzayedesini bir kitle kredisi aracılığıyla kazandı ve böylece 17 Aralık 2021'den başlayarak 96 hafta boyunca Polkdaot parachain'i güvence altına aldı.

 24 Mayıs 2023 itibariyle, GLMR'nin toplam token arzı 1.000.000.000'dir. GLMR, sınırsız bir maksimum token arzına ve yıllık %5 enflasyon oranına sahiptir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ