J.P. Morgan Chase, kredi kartlarıyla kripto para alımını yasaklıyor

CNBC, bugün J.P. Morgan Chase, Bank of America ve Citigroup'daki müşterilerin kredi kartıyla kripto para birimleri satın alamayacağını bildirdi.

J.P. Morgan Chase  25 Aralık'ta CNBC'ye kripto dövizlerinden kredi kartı alımına izin verdiklerini doğrulamıştı ve Bank of America ve Citigroup kredi kartı ile kripto alım politikalarını gözden geçirdiklerini söyledi.

Bununla birlikte, J.P. Morgan Chase'in politikası, bankanın bir sözcüsü CNBC'ye bugün yaptığı açıklamada, hızlı bir tersine döndü:

"Şu anda, volatilite ve risk nedeniyle kredi kartlarını kullanarak kriptokrasi alımlarını onaylamıyoruz, piyasayı geliştikçe bu konuyu inceleyeceğiz"

Citigroup yasakları da yolda

Citigroup, bugün bankanın "dijital para birimlerinin kredi kartı alımlarını düşürdüğü, politika incelemelerini beklerken, kriptokraside kredi kartı satın alımlarına artık izin verilmediğini" ve kripto pazarının gelişmesiyle birlikte politikalarını tekrar gözden geçireceğini belirtti.

Bu hafta medyada yayınlanan FUD, Kasım 2017'den bu yana ilk kez 8000 dolanın altına düşmeye başlayarak belki de büyük bankaları kredi kartı politikalarını incelemeye yöneltti.

CoinMarketCap'e göre J.P. Morgan Chase'in kredi kartı kripto alımlarına hâlâ izin verdiği geçen hafta, Bitcoin'in ticaretteki yüksekliği 11.700 dolardı.

Daha önce Bitcoin'i "dolandırıcılık" olarak niteleyen JP Morgan CEO'su Jamie Dimon, 24 Ocak Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Cointelegraph muhabirine yaptığı açıklamada,  önceki açıklamasının sadece kripto paralarını şüpheci yaklaşımıyla sadece  eleştiri açısından değerlendirdiğini belirtmişti. .

BTC şu anda basın saatine göre 24 saatlik bir sürede yüzde 4.45 artışla 9.180 dolar civarında işlem yapıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ