Morgan Stanley müşterileri için Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmayı düşünüyor

Morgan Stanley müşterileri için Bitcoin vadeli işlemlerini başlatmayı düşünüyor, Goldman Sachs'ın artık tek oyun dışı kalan Wall Street şirketi olmadığı anlamına geliyor. Morgan Stanley, CME ve CBOE Bitcoin Futures'ları için Goldman Sachs, TD Ameritrade, E * Trade gibi şirketlerle anlaştı.

Bitcoin topluluğunun tepkisi yeni düzenlenen Bitcon Futures kontratlarının piyasaları manipüle edeceği ile ilgili endişelerden kaynaklanıyor. Fakat gün geçtikçe Wall Street teki şirketlerin bir çoğu Bitcoin Futures kontratları ile işlemleri açmaya devam ettikçe Bitcoin'in meşrulaştırılması daha destekli bir hal aldı.

Kurumsal yatırımcılar


Morgan Stanley Mali İşler Direktörü Jonathan Pruzan, komisyonculuğun çoğunlukla kurumsal müşterilerine hizmet vermekle ilgilendiğini söyledi, yaptığı açıklamada;

"Çok faal bir faaliyet olduğunu söylemem, ancak türev işlemlere katılmak isteyen temel kurumsal müşteriler için bir seçenek halinde."

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin pazarlarında daha büyük bir rol oynamaya başlamış olabileceğine dair göstergeler göz önüne alındığında, bu açıklama baya önemli. Bu tür kurumlar Bitcoin'i satın almakla ilgilenirse, fiyat kesinlikle yükselecektir. Aslında, Coinbase sadece Coinbase Stock ürünüyle bu tür müşterileri hedef alıyor. Coinbase CEO'su Brian Armstrong, kurumsal yatırımcıların 10 milyar dolara kadar yatırım yapmaya hazır olabileceğine inanıyor.

Kendi bakış açımı belirtmem gerekirse, Bitcoin Futures aslında Bitcoin fiyatlarını manipüle etmekte. Kontrat işlemlerinden para kazanmayı düşünen balinalar ne isterlerse onu yapacaklardır. Fiyatları düşürerek çifte kâr elde etmeleri bir çok yatırımcıyıda oyundan soğutacaktır. Artık piyasa merkezi hale geldi diyebiliriz eskisi gibi artışlar beklemek artık imkansız hale gelebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ