Morgan Stanley CEO

Wall Street'ten  birçok kişi JPMorgan CEO'su Jamie Dimon'un Bitcoin'e karşı olan düşüncelerine katılsa da, faklı yanaşanlar da bulundu.

Morgan Stanley'in CEO'su James Gorman'ın çıkışında, Bitcoin'in dolandırıcılık olmadığını, hatta dikkata alınacak birşey olduğunu söyledi.

Potansiyel Dikkat

Gorman, Bitcoin'in sağlam bir şekilde Bitcoini savunmasa da, dijital para birimi için bir potensial gelecek olduğuna dair görüşünün olduğunu belirtmiştir. Gorman, Bitcoin'in en azından bir hevesten daha fazlası olduğunu ve sunduğu gizlilik ve yöneti sisteminin gerçekten çekici olduğunu vurguladı.

“Ben Bitcoin'e yatırım yapmadım. Birçok yatıırmcı ile konuştum sadece. Açıkçası çok spekülatif ama yapısında mantıksız ve kötü bir şey yoktur. Bu, tüm Blockchain teknolojisinin doğal bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır”.

Çelişkili görüşler alanı Wall Street
Wall Street, bir grup Dimon tarafta, diğer grup da Bitcoin teknolojileri için farklı seviyelerde destek verenler toplanmak üzere ikiye ayrılmıştır.

Düzenleme sorunu
Gorman, kripto para borsasındakı düzenlemenin etkileri hakkında ve devletlerin bu işe girişimlerini merak ediyor.

Son zamanlarda Çin ICO'lara ve kripto para borsalara yönelik sert yaklaşımları devletlerin düzenleme konusunda adım atmaya başladığının göstergesidir.

Gorman, hükümetin dijital para birimlerini denemek ve düzenlemesinde birçok nedenlerinin olduğuna inanıyor.

Kaynak;
https://www.cointelegraph.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ