Moskova Şehri, Moscowcoin

Rusya'daki kripto para durumu,geçen haftalarda yayınladığımız CryptoRuble ile ilgili söylentilerle birlikte Rusya kripto borsalarında bir heyecan yaratmış durumda. Bununla birlikte, Moskova şehri, Moscowcoin olarak tanımladığı kendi şehir kripto parasını çıkartmak istiyor. Yine de, bu planlar hakkında hükümet şubeleri arasında çok fazla iletişim mevcut değil gibi görünüyor.

Dünyanın birçok ülkesi hatta merkez bankaları bugünlerde kendi kripto para birimlerini yayınlamak/çıkartmak istiyorlar. Bunu yapanın ilk hangisinin olacağı belli olmamaya devam ederken, Rusya şu anda ilginç bir konumda bulunuyor. Geçen hafta başlarında, Vladimir Putin'in CryptoRuble'nin oluşturulmasını "onayladığı" konusunda çeşitli raporlar görüldü. Bu para biriminin gerçekten önümüzdeki aylarda oluşturulacağı kesin olmamakla beraber gizemini korumakta.

Rus hükümet yetkililerinden, konuyla ilgili herhangi bir açıklamada gelmedi. Her şeyi perspektif haline getirmek için, CryptoRuble'nin gelecekte mutlaka Rusya'nın tek dijital para birimi olmayabileceği düşünülüyor. Rus sermayesinin, "Moscowcion" adıyla geçtiği kendi kripoto para birimini elde etmesi konusunda spekülasyonlar yapılıyor. Bu noktada hala doğrulanmamış bir söylentiler var.

Moskova Ekonomik Kalkınma ve Politika Dairesi başkanı Vladimir Efimov, Moscowcoin'in gerçekten çok gerçek bir proje olduğunu doğruladı. Yine de, şehir çapında kripto para birimi yayınlamak, bu aşamadaki cevaplardan çok daha fazla soru öne sürüyor. Birisi sermayede, diğeri ülkenin geri kalanında olmak üzere iki yeni ulusal para biriminin piyasaya sürülmesi, kripto paraları bir kenara bırakıp geleneksel parayı kullanılmaya devam ettirebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ