Bu yazımızda sizlere MovieBloc (MBL) Coin Nedir sorusunun cevabını verip projeyle ilgili bilgiler sunacağız.

MovieBloc (MBL) Coin Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla MBL Token

Bu yazımızda sizlere MovieBloc (MBL) Coin Nedir sorusunun cevabını verip projeyle ilgili bilgiler sunacağız.

MovieBloc (MBL) Coin Nedir?

MovieBloc, merkezi olmayan bir film ve içerik dağıtım platformudur. İçerik oluşturucular için şeffaf bir gelir paylaşımı, kitle verileri ve eşit tarama fırsatı yaratmayı amaçlamaktadır.

İzleyiciler, çeşitli içeriklere erişebilecek ve ekosisteme küratörlük ve pazarlama materyali sağladıkları için ödüllendirilecekler. Proje, özel ve halka açık token satışları yoluyla yaklaşık olarak 4 milyon dolar topladı ve Chris Kang, Jeffrey Jin ve Peter Kim tarafından kuruldu.

MovieBloc ekosistemi üç katmandan oluşur: Bloc, Market ve Fundraising. Bloc, tüm katılımcıları birbirine bağlayan merkezi olmayan bir topluluk katmanıdır, Market, içeriğin ve yeteneğin takas edilebildiği bir katmandır ve Kaynak Yaratma katmanı, içerik oluşturucuları destekler ve teşvik eder.

MovieBloc platformu, yardımcı program tokenı olan MBL'nin bir OEP-4 tokenı olduğu Ontology blok zinciri üzerinde çalışır. Premium içerik, çeviri ve MovieBloc ekosistemi gibi ödemeyle ilgili tüm hizmetler için kullanılır. Hizmetler için ödemenin yanı sıra, MBL tokenı, kullanıcıları yasa dışı içeriği bildirdikleri ve filmleri inceledikleri için ödüllendirmek için de kullanılır.

MovieBloc (MBL) Nedir?

MovieBloc, Ontology blok zincirine dayalı merkezi olmayan bir film ve içerik dağıtım platformudur. Proje, içerik oluşturucular için şeffaf bir gelir paylaşımı, kitle verileri ve eşit gösterim fırsatı yaratmayı hedefliyor; izleyiciler çeşitli içeriklere erişebilecek ve ekosisteme küratörlük ve pazarlama materyali sağladıkları için ödüllendirilecekler.

 MovieBloc ekosistemi üç katmandan oluşur: .Bloc, Market ve Fundraising. Bloc, tüm katılımcıları birbirine bağlayan merkezi olmayan bir topluluk katmanıdır; Market, içerik ve yeteneklerin takas edilebildiği bir katmandır. Bağış Toplama katmanı ise içerik oluşturucuları destekler ve teşvik eder. MBL tokenı, premium içerik gibi ödemeyle ilgili tüm hizmetler için kullanılır, MovieBloc ekosisteminde çeviri, tasarım vb. Hizmetler için ödemenin yanı sıra, MBL tokenı, kullanıcıları yasa dışı içeriği bildirdikleri ve filmleri inceledikleri için ödüllendirmek için de kullanılır.

MovieBloc, dünyanın diğer bölgelerine genişlemeden önce, ilk topluluk gelişimi için Kore, Çin ve Endonezya'ya odaklanacak. MovieBloc'un mevcut topluluk büyüme stratejileri şunları içerir:

İş ortağı değişimleri ve projelerle konferanslar ve buluşmalar düzenlemek.

İki haftada bir haber bültenleri ve aylık geliştirme güncellemeleri yayınlamak.

Çeşitli çevrimiçi kanallarda toplulukla sürekli etkileşimde bulunmak.

Kullanıcıların film izlemelerine, altyazı yüklemelerine, yorum yazmalarına ve hatta MovieBloc web sitesi aracılığıyla bağış toplamaya katılmalarına izin vererek kripto dışı kullanıcıları cezbetmek.

MovieBloc (MBL) Coin fiyatına bu linkten bakabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ