Endüstri uzmanları, Bitcoin'in yardımı ile 1 trilyon dolar çalmanın gerçekçi olmadığını iddia ediyorlar.

"Mr. Robot"’un Yeni Bölümündeki Kripto Hırsızlığı Sahnesi Çok Tartışılacak

En son Emmy ödüllü hit dizisi "Mr. Robot" un özellikle karmaşık hack şemaları ile ünlü bölümü, son zamanlarda kripto para birimini çalmakla ilgili bir sahneyi içeriyordu. Çok sayıda endüstri uzmanı bunu tartışmak için toplandı ve sonunda görüş farklılığı yaşadılar.

"Fantezi Hollywood Büyüsü"

Teknoloji uzmanı Freddy Martinez, Bitcoin'e bir trilyon dolar atmanın muhtemelen fark edileceğini açıkladı. Kripto Twitter'ının tamamı, Whale Alert’ın bunu twitter’dan haber vereceğini ifade ediyor. Eski bilgisayar korsanı Em Best, sahnenin gerçekçi olmadığını kabul ediyor ve şöyle diyor:

“Sadece diyorum ki, para nereye gitti? Kripto para olayı 'süslü Hollywood büyüsü' gibidir.”

Güvenlik araştırmacısı Trammell Hudson, tek bir kripto para borsasının likidite eksikliğinden dolayı böyle büyük bir satın alma siparişini işleme koyamayacağını ekledi.

Kötü oyuncu anında kripto için bir servet satmak ve satın alınan tüm paraları karıştırmak zorunda kaldı. En son bölümden önce, işlemlerinin mahremiyetini daha da artırmak için kullanılan bir kripto para karıştırma hizmeti gösteren bir pasaj vardı.

Bitcoin Distopya Kabusunun Bir Parçası Oluyor

Genç siber güvenlik dehası ile ilgili program Elliot Alderson'ın, modaya girmeden önce bile kripto için hayallerini ortaya koyuyor. 2016'da "Mr. Robot" hayranları bir Bitcoin ATM'yi takiben BTC'yi satın almak için acele ettiler.

Hatta "eCoin" adı verilen kendi kurgusal kripto para birimini kullandı. Kripto para, her müşterinin cüzdanını kontrol edebilen küresel şirketler topluluğu E. Corp’tan her yerde çalışan merkez bankacıları tarafından verildi.

 ECoin'in CEO'su Phillip Price, ABD Doları'nın kendi versiyonunu oluşturmak istedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ