K-Pop Grubu BTS, Ariana Grande ve Justin Bieber, aday gösterilen altı metaverse müzik grubu arasında yer alıyor.

MTV, Ödül Kategorilerine En İyi Metaverse Performansını Ekliyor

K-Pop Grubu BTS, Ariana Grande ve Justin Bieber, aday gösterilen altı metaverse müzik grubu arasında yer alıyor.

MTV, bir metaverse kategorisinin dahil edilmesinin gösterinin görüntülenmesini artıracağını umuyor.

Bu yılki MTV video müzik ödüllerinde  VMA  yeni bir kategori var. Bu yılki ödüllerde en iyi metaverse performansı olarak bilinen bu kategoride altı sanatçı yarışıyor. MTV ödül töreni 1984'te başladı ve video müzik takipçileri arasında önemli bir küresel ün kazandı.

Kanye West, Madonna ve Nirvana, önceki MTV'nin VMA'sından ödüller kazanmış bazı ünlü müzisyenler. Yılın şarkısı, yılın videosu ve yılın sanatçısı gibi standart ödül kategorilerine ek olarak MTV, bu yılki etkinlikte Web3 ile ilgili bir ödüle de yer veriyor. MTV, metaverse'de müzik videoları gerçekleştiren sanatçıları ödüllendirmek için yeni bir kategori oluşturdu.

Bu açılış ödülüne altı sanatçı aday gösterildi. Bunlar 21 pilot konser deneyimi (Roblox), Ariana Grande'nin yarık turu (Fornite), Justin Bieber: etkileşimli bir sanal deneyim (dalga), BTS (YouTube), Charli XCX (Roblox) ve The Virtual by Blackpink (PUBG mobile) ). MTV, yeni bir ödül kategorisi sunmanın yanı sıra, bu yılki ödül töreninde bir metaverse deneyimi olacağını da duyurdu.

İlk defa böyle bir şey olacak. Geçen hafta, olağanüstü oyun çalışmaları, Roblox meta veri tabanında "VMA deneyimini" başlattı. 12 Ağustos duyurusuna göre, bu VMA deneyimi yalnızca 3 Eylül 2022'ye kadar mevcut olacak. Roblox metaverse'de aday gösterilmek üzere olan iki performans.

Bu son derece aktif sanal dünyada art arda çeşitli festivaller, konserler ve popüler kültür etkinlikleri gerçekleşiyor. Roblox ve insomniac, bu sanal dünyada çeşitli pop kültürü etkinlikleri oluşturmak için geçen yıl bir işbirliği duyurdu. Insomniac, elektronik dans müziği festivallerinin ünlü bir yapımcısıdır.

VMA Görünümlerini Artırma

Son beş yılda VMA görünümlerinde bir düşüşün ardından MTV, bu meta veri deposu kategorisinin eklenmesinin bu görüşleri artıracağını umar. Meta veri deposunun artan popülaritesi ile MTV, bir meta veri deposu kategorisinin dahil edilmesinin, öncelikle meta veri deposu alanına aşina olan genç izleyicileri çekmeye yardımcı olacağını umacaktır.

Müzik akışı hizmetlerinin tanıtımı, müzik endüstrisinde Web3 entegrasyonlarının yolunu açtı. Bu nedenle, dijital müzik tüketimine artan bir ilgi olması şaşırtıcı değil. Teklilerini NFT olarak yayınlayan sanatçılar artık küresel listelerde tanınmaya başladı. Ayrıca, bazıları blockchain teknolojisini kullanarak müzik lisanslarını modernize ediyor.

Geçen ay Algorand blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir Web3 projesi (Dequency) hayata geçti. Ayrıca, önde gelen müzik bestecisi Sefi Carmel geçtiğimiz günlerde müzik lisanslama platformunu (SphereTrax) yıl bitmeden Bitcoin SV blok zincirinde yapacağını duyurdu. 2021'de başka bir müzik yapımcısı Justin Blau (aka 3LAU), hayranların müzik projelerine yatırım yapmasına ve ortak sahiplenmesine olanak tanıyan royal'i (müzik lisanslama platformu) başlattı. Böyle bir proje, bu yıl Ocak ayında, rapçi Nas'ın bazı şarkılarının mülkiyet haklarıyla başlatıldı. Bu tür iki şarkı “Nadir” ve “Ultra-siyah” idi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ