Manchester United Taraftar Tokeni, spor franchise'ıyla ilgisi olmayan ölü bir dijital paradır.

MU Satın Alma Hakkında Musk Şakalarının Ardından Crypto Token Canlandı

Manchester United Taraftar Tokeni, spor franchise'ıyla ilgisi olmayan ölü bir dijital paradır. Ancak Elon Musk'ın bir tweet'i 17 Ağustos'ta onu canlandırmak için yeterliydi.

Ayrıca, Manchester United'ı satın alıyorum, hoşgeldin

— Elon Musk (@elonmusk) 17 Ağustos 2022

 Elon Musk'ın Tweetinden Sonra MUFC Pump

MUFC'nin Manchester United'ın resmi bir kripto para birimi olmadığı belirtilmelidir. Ağustos 2021'de, Manchester United'ın sıkı taraftarları olan bir programcı ekibinin, MUFC'yi tutmanın alıcıların kararlarına katılmasını sağlayacağını yanlış bir şekilde iddia etmesinden sonra ortaya çıktı. Futbol klübü.

Ekip daha sonra Kasım 2021'de 10.000.000.000 MUFC'lik bir "airdrop" gerçekleştirdi ve resmi sosyal medya hesaplarını takip eden kullanıcılara 10.000 MUFC vermeyi vaat etti. Ücretsiz bir MUFC jetonu alma olasılığı, fiyatın 1 dolara yükselmesine yardımcı oldu.

Ancak projenin bir aldatmaca olduğu ortaya çıktı ve her şey ortaya çıktığında, Kasım ayından sonra MUFC fiyatı %100 düştü. Elon Musk'ın 17 Ağustos'ta attığı bir tweet ona yardım edene kadar nesli tükenmiş olarak kabul edildi.

Tesla CEO'su, daha sonra bir "şaka" olduğunu kabul ettiği Manchester United futbol kulübünü satın alacağını tweetledi.

Bununla birlikte, bu, Manu hisselerinin %1,97 oranında artması ve kulübün resmi blok zinciri ve eğitim ortağı Tezos (XTZ) dahil olmak üzere Manchester United'ın hızla yükselmesiyle ilişkili finansal varlıkları gönderdi ve 138,85 milyon dolarlık bir piyasa değeri artışı gördü.

Manchester City'nin resmi kripto tokeni CITY bile, Manchester City farklı bir futbol kulübü olmasına rağmen Musk'ın tweet'inin ardından yaklaşık %14 toplanarak 7 dolara ulaştı.

MUFC'nin Likiditesi Yok

Bununla birlikte, MUFC'nin rallisi, son derece zayıf likidite ve hacim nedeniyle sadece bir fiyat manipülasyonu gibi görünüyor.

Son 24 saat içinde MUFC, yalnızca iki kripto varlığı ile işlem gördü: WBNB ve USDT. Merkezi olmayan bir borsa olan PancakeSwap'tan alınan verilere göre, WBNB/MUFC çiftinin likiditesi sadece 106.84$, USDT/MUFC ise 10$ civarında daha da düşük.

Bu arada, MUFC'nin %3.000 rallisini destekleyen net hacim, son 24 saat içinde 39.000$ civarında.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ