Fiserv ve Strike, Bitcoin'in yıldırım ağını Clover'ın yatırımcısına getirmek için ortak oldu.

Muazzam Bitcoin Benimsenmesi: Clover, BTC Yıldırım Ağını Milyar Dolarlık Şirket Strike İle Entegre Ediyor

Fiserv ve Strike, Bitcoin'in yıldırım ağını Clover'ın yatırımcısına getirmek için ortak oldu.
Lightning ağını 200'den fazla ülkeye getirmek için grev yapın.

Strike, CEO'su Jack Mallers aracılığıyla yakın zamanda bir ortaklık duyurusu yaptı. Maller'ın Twitter hesabından yapılan duyuruda, “Yıldırım, Clover ile yayında. Strike, ödeme devi Fiserv'in resmi olarak entegre bir ortağıdır ve CloverCommerce satış noktası terminalleriyle halka açık pilot uygulamamızı başlattık!"

"Clover yatırımcıları artık Lightning'e göre daha ucuz, daha hızlı, nihai nakit USD'yi kabul edebilir," dedi..

Fintech ve ödeme çözümlerinde dünya lideri olan Fiserv, binlerce finansal kurum ile milyonlarca kişi ve işletmenin kolayca para taşımasına yardımcı olma görevini sürdürdü.

Bebek şirketi Clover, POS sistemleri ve kredi kartı işlemleri sunuyor. Kullanıcıların ödemeleri kabul etmelerini ve işlerini yürütmelerini sağlamak. Bu ortaklık sayesinde, Clover yatırımcıları artık Bitcoin ve diğer para birimleri ile ödemeleri Strike'ın Lightning ağı ile anında kabul edebilir.

Maller'in duyurusunda ayrıca “Cash Uygulamasından Tor üzerinden bir düğüme. Lightning ödemesi yapabiliyorsa kullanabilirsiniz.” Bu, entegrasyonun Clover satıcılarının herhangi bir hizmetten Lightning ödemelerini kabul etmesini sağladığı anlamına gelir.

Ancak, bu entegrasyon henüz tüm Clover satıcıları tarafından kullanılamamaktadır. Şu anda bir test çalıştırması devam etmekte ve izlenmektedir. Sonuçlar, Strike'ın Clover Uygulama mağazasına ve ardından doğrudan Clover'a daha fazla entegrasyonuna rehberlik edecek. Bu noktada Lightning, Clover satıcıları için varsayılan bir seçenek haline gelecek ve onu Visa ve MasterCard ile aynı seviyeye getirecektir.

Maller'ın sözleriyle,

Açık olmak gerekirse, bu henüz tüm Clover satıcılarını otomatik olarak etkinleştirmez. Bugün, 26 Ocak 2023, 90 günlük pilot dönemimiz başlıyor. Önümüzdeki 90 gün boyunca, diğer ağlara kıyasla ödeme hızı + maliyeti ölçeceğiz ve Lightning'in bunu sağlayan tüccarlara getirdiği yeni işleri takip edeceğiz.

Lightning Network, açık, anında, ucuz, kapsayıcı ve yenilikçi bir ödeme ağıdır. Bu nedenle, Fiserv'in müşterilerinin ödemelerini kolaylaştırmak için Strike ile ortaklık kurması mantıklıdır.

Strike, Lightning Network'ü 200'den Fazla Ülkeye Getiriyor

Strike, 2020'de başarılı bir ABD lansmanı ve ödeme çözümünün piyasaya sürülmesinin ardından hizmetlerini 200'den fazla ülkeye genişletiyor.

Strike, borsa ile ortaklık yoluyla dünya çapında bir milyondan fazla Bittrex kullanıcısını kaydedecek. Daha fazla döviz çiftini takip edecek olan Strike, önce Euro, Sterlin, İsviçre Frangı, Tether ve USDC için destek sunacak.

Strike uygulamasına şu anda Arjantin, El Salvador ve Amerika Birleşik Devletleri'nde erişilebilir (Hawaii, New York ve Güney Dakota hariç).

Strike, ilk bakışta başka bir güzel ödeme uygulaması gibi görünebilir ki bu doğru, ancak çok daha fazlasını sunuyor. Strike, yalnızca statükoyu bozmak amacıyla değil, aynı zamanda yurtdışına ücretsiz ve anında transferler getirmek amacıyla uluslararası döviz piyasasına giriyor.

Kripto piyasaları haftanın 7 günü 24 saat açıktır, Bitcoin uluslararası likiditeye dayalıdır ve Lightning, Bitcoin ile neredeyse anında ödeme yapılmasına izin verir. Bu güçlü kombinasyon, geleneksel pazar liderlerini yerinden edecek ve dünyanın her yerinde geride kalan birçok kişiye yeni nesil finansal hizmetler sağlayacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ