Polygon, Blockchain'i sektöre tanıtmak için eğlence devi Warner ile ortaklığını duyurdu.

Music Giant ile Polygon Ortakları - Matik Fiyatı 50 Dolara Çıkaracak Mı?

Polygon, Blockchain'i sektöre tanıtmak için eğlence devi Warner ile ortaklığını duyurdu.
Kullanıcılar, “Sanal Plaklar” olarak da adlandırılan, satın alınan dijital koleksiyon parçalarını oynayabilecekler.

Polygon, ortaklıklar ve desteklenen sektörler listesini genişletiyor ve NFT'ler aracılığıyla blockchain'i müzik endüstrisine taşımak için resmi bir ortaklık duyurdu. Resmi bir duyuruya göre Polygon, Warner Music ve LGND, Music NFT'lerini Web3 pazarına getirecek.

Yeni dijital koleksiyon platformu LGND Music, resmi olarak Ocak 2023'te başlayacak. Platform, Warner Music Group (WMG) etiketindeki bazı sanatçıların dünya çapındaki kalabalık hayranlara dijital koleksiyon parçaları yayınlamasına izin verecek. Bu içerik oluşturucular ayrıca platform aracılığıyla hayran kitleleriyle bağlantı kuracak ve onlara özel ve derlenmiş deneyimler sunacak. Ortaklık aynı zamanda NFT'lere, kripto para birimlerine veya blockchain teknolojisine yabancı olabilecek kullanıcıları hedeflemeyi amaçladığından, yeni platform kullanıcı dostu olmayı vaat ediyor.

CEO Ryan Wyatt, Polygon'un Web3 aracılığıyla müziğin gelişimine öncülük etmek için iyi bir konumda olduğuna inanıyor. Ona göre:

Web3, müzik endüstrisini hem sanatçılar hem de hayranlar için dönüştürme gücüne sahiptir. Müziği sahiplenme ve deneyimleme biçimimiz gelişiyor. Merkezi olmayan teknolojileri ve koleksiyon ürünlerini tamamen benimseyen Polygon, LGND ve WMG arasındaki bu özel ortaklık, müzik endüstrisi için heyecan verici bir kilometre taşını temsil ediyor. Polygon, müzik sahipliğini yükseltecek ve Web3'e daha fazla müzik sever ve sanatçı getirecek bu yenilikçi girişime güç vermekten gurur duyuyor.

Bir Warner Music Group yayınına göre, LGND Music çok zincirli işlevselliğe sahip olacak ve kaynak blok zincirinden bağımsız olarak tüm koleksiyon öğelerini barındıracak. Kullanıcılar, LGND'ye özel bir oynatıcı aracılığıyla, "Sanal Plaklar" olarak da adlandırılan, satın alınan dijital koleksiyon parçalarını çalabilecek. Ek olarak kullanıcılar, Polygon ağı tarafından sağlanan daha hızlı işlemler ve daha düşük gaz ücretleri ile birlikte tüm bu özelliklerin keyfini çıkaracaklar.

Şu anda ortaklar, hayranlara LGND Music'te özel deneyimler sağlamak için hangi WMG sanatçılarının seçkin birkaç sanatçı arasında yer alacağını henüz belirlemedi. Ancak bir Polygon tweet'i, WMG şemsiyesi altındaki bir dans şirketi olan Spinnin' Records'un LGND Music'in bir parçası olacağını belirtiyor.

Müzik ve Blockchain

Blockchain'in benimsenmesi ve kullanım durumları arttıkça, müzik endüstrisindeki oyuncular yeni teknoloji yoluyla tekliflerini iyileştirmenin yeni yollarını arıyor. Ocak ayında WMG, oyunda bir konser salonu ve müzikal tema parkı oluşturmak için The Sandbox oyun metaverse ile bir ortaklık duyurdu. Duyuru, WMG sanatçılarının The Sandbox metaverse'de hayranlarla etkileşim kurabileceklerini ve dijital görünümler yapabileceklerini belirtti. İşbirliği, dünya çapındaki müzikseverler için yeni bir eğlence biçimi oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda sanatçılar için de yeni bir gelir akışı sağlıyor.

Ayrıca, metaverse ve NFT alanında popüler müzik sanatçılarının büyüyen bir listesi var. Geçen yıl Grammy ödüllü Amerikalı rapçi Eminem bir NFT koleksiyonu çıkardı

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ