Kripto para birimi piyasa veri toplayıcısı olan CryptoCompare, yeni bir kurumsal Bitcoin (BTC) endeksi başlatmak için MV Endeks Çözümleri (MVIS) ile ortak oldu.

MVIS CryptoCompare Kurumsal Bitcoin Endeksi (MVIBTC), seçilen borsalardan alınan fiyatlar ile Bitcoin performansını ölçeceğini duyurdu. Endeks, Salı günü % 93,72 artış ile 31 Aralık 2013 tarihinde yüz başlangıç değerine dayanarak 1,154.96 seviyesine geriledi.

MVIS genel müdürü Thomas Kettner,  “Bu endeksi ortağımız CryptoCompare ile başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. Endeks, yatırımcıların bitcoin'e erişimini sağlamak amacıyla yeni ürün geliştirmelerini destekleme konusundaki uzun vadeli misyonumuzu takip ediyor.” dedi.

Endeks, Bitcoin Fonunun NAV hesaplaması amacıyla Kanadalı yatırım fonu yöneticisi 3iQ Corp. tarafından kullanılacak.

CryptoCompare CEO'su ve kurucu ortağı olan Charles Hayter,  “Misyonumuz, yüksek kaliteli, güvenilir veriler ve endeksler sağlayarak dijital varlık sınıfına daha fazla şeffaflık getirmek. Ortağımız MVIS ile birlikte, yatırımcılara Bitcoin maruziyetlerinin performansını daha iyi ölçmek için güvenilir bir araç sunmaktan heyecan duyuyoruz. ” şeklinde konuştu.

Bu haber, MVIS'in , Bitcoin ve Ether'i ( ETH ) doğru bir şekilde izlemek için tasarlanan dijital varlıklar endeksi olan Amun Bitcoin Suisse Kripto Endeksini ( ABBA ) başlatmak için, Amun ile ortaklık kurmasından yaklaşık iki ay sonra gelmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ