Bugün bir jüri, kripto para birimlerinin sahte ticareti ve satışı yoluyla yatırımcıları dolandırma planıyla bağlantılı olarak New Yorklu bir adamı mahkum etti.

My Big Coin Kurucu Kripto Para Dolandırıcılığından Mahkûm Edildi

Bugün bir jüri, kripto para birimlerinin sahte ticareti ve satışı yoluyla yatırımcıları dolandırma planıyla bağlantılı olarak New Yorklu bir adamı mahkum etti.

Mahkeme belgelerine ve duruşmadaki kanıtlara göre, East Hampton'dan 51 yaşındaki Randall Crater, Las Vegas merkezli bir kripto para birimi ve sanal ödeme hizmetleri şirketi olduğu iddia edilen My Big Coin Pay Inc.'i kurdu. Vegas Nevada, 2014 ve 2017 yılları arasında madeni paraların doğası ve değeri hakkında yanlış beyanlar kullanılarak yatırımcılara pazarlanan sahte bir dijital para birimi olan “My Big Coins” aracılığıyla sanal ödeme hizmetleri sundu.

Krater ve ortakları, Coins'in 300 milyon dolar değerinde altın, petrol ve diğer değerli varlıklarla desteklenen tam işlevli bir kripto para birimi olduğunu yanlış bir şekilde iddia etti. Crater ayrıca yatırımcılara My Big Coin'in MasterCard ile ortak olduğunu ve madeni paraların devlet destekli kağıt para veya diğer sanal para birimleriyle kolayca değiştirilebileceğini söyledi.

Gerçekte, madeni paralar altın veya diğer değerli varlıklar tarafından desteklenmiyordu, MasterCard ile hiçbir ilişkisi yoktu ve kolayca devredilemezdi. Arsa boyunca, Crater, güzel antika sanatlara ve mücevherlere yüz binlerce dolar harcamak da dahil olmak üzere, kazancı için 6 milyon dolardan fazla yatırımcı fonunu kötüye kullandı.

Krater, her biri 20 yıla kadar hapis cezasına kadar yasal maksimum cezayı öngören dört telsiz dolandırıcılığı ve her biri yasal maksimum 10 yıla kadar hapis cezası gerektiren üç kara para aklama suçundan mahkum edildi. saymak. 27 Ekim'de cezasına çarptırılması planlanıyor. Bir federal bölge mahkemesi yargıcı, ABD Hüküm Yönergeleri ve diğer yasal faktörleri göz önünde bulundurarak herhangi bir cezayı belirleyecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ