Bu yazımızda sizlere Nano (NANO) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Nano (NANO) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi NANO Coin

Bu yazımızda sizlere Nano (NANO) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Nano (NANO) Nedir?

Nano, ücretsiz ve anlık işlemler sunan bir kripto para birimidir. Dünya çapında basit bir eşler arası değer aktarımı olarak "modern dünya için dijital para" olarak hizmet etmeye çalışır.

Ekim 2015'te piyasaya sürülen Nano’nun ilk dağıtımı, Nano’ya "olabildiğince adil ve organik" bir girişimle farklı bir CAPTCHA musluk sistemi aracılığıyla yapıldı.

Musluk, kullanıcıların NANO'lar kazanmak için karmaşık CAPTCHA testlerini tamamlamasını gerektiriyordu. Bu nedenle, kripto para çıkarmak için bilgi işlem kaynaklarına (örneğin, Bitcoin) ihtiyaç duymak yerine, musluk, bilgisayarı olan herkesin (pahalı bilgi işlem kaynaklarına kıyasla) zaman ve ilgi ile katkıda bulunarak katılmasına izin verdi.

Nano, misyonunu gerçekleştirmek için Directed Acyclic Graph (DAG) ağ yapısı üzerine inşa edilmiştir: Block Lattice. Block Lattice'de, işlemleri takip etmek için her hesabın "kendi blok zinciri" vardır. İşlemler ücretsiz olduğundan, hesapların Sybil saldırılarını önlemek için bir işlem göndermek için bazı proof of Work (PoW) görevlerini gerçekleştirmesi gerekir.

Ek olarak, Nano, Açık Temsilci Oylama (ORV) adı verilen benzersiz ve verimli bir fikir birliği mekanizması kullanır: oylama, ağdaki onaya bağlıdır ve oylama nodeların (Nano ağında) Temsilciler denir.

Nano token sahipleri, ağ doğrulayıcılarını seçmek için oy ağırlığını devredebilir. Diğer kripto para birimlerinin çoğunun aksine, doğrulayıcılar blok ödülleri veya işlem ücretleri kazanmazlar. Bunun yerine, gönüllü olarak katkıda bulunurlar ve güvenli ve istikrarlı bir ağ tarafından sağlanan doğal teşviklerden yararlanırlar.

Nano Coin Nedir?

Nano, herkese açık ve erişilebilir olan anlık, ücretsiz ve merkezi olmayan bir ağ aracılığıyla dünya ekonomisinde devrim yaratmayı amaçlamaktadır.

Nano blok zincirinin hafif yapısı, herkesin düşük bir giriş engeli ile yerel ve küresel ekonomilere kolayca katılmasına olanak tanır. Anlık ve ücretsiz işlemler sunarak sezgisel bir kullanıcı deneyimi sağlamaya çalışır.

Tamamen dağıtılmış bir tedarik ile, döviz işlemleri ve hızlı sınır ötesi transferler gibi köprüleme fırsatları, merkezi olmayan bir ağ üzerinden güvenle kolaylaştırılabilir.

Nano, işlemler için tam ağ konsensüsü gerektiren blok zincirlerinden daha hızlı işlem sürelerine izin vermeyi amaçlayan ağ yapısı olarak Block Lattice'i kullanır. Nano ve diğer blok zinciri ağları arasındaki bir diğer önemli fark, Nano doğrulayıcıların işlem ücreti toplamaması veya ödülleri engellememesidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ