İcra başkanı Adena Friedman'a göre Nasdaq, olası bir bitcoin vadeli işlem ürünündeki ihtimalleri hala araştırıyor.

Nasdaq Bir Bitcoin Vadeli İşlem Ürününü Araştırırken, İki Şeyi Düşünüyor

İcra başkanı Adena Friedman'a göre Nasdaq, olası bir bitcoin vadeli işlem ürünündeki ihtimalleri hala araştırıyor.

Bloomberg News ile yaptığı röportajda Friedman, şirketin şu anda isimsiz bir ortakla bir bitcoin geleceğinin lansmanını araştırdığını söyledi. Kasım 2017'de The Wall Street Journal, Nasdaq'ın 2018'in ilk yarısında piyasaya sürülmeyi amaçlayan Cantor Fitzgerald ile böyle bir ürün üzerinde çalıştığını bildirdi.

Nasdaq'a gelince, Friedman bitcoin vadeli işlem ürününün piyasaya sürülmesini etkileyebilecek iki husus olduğunu söyledi.

Birincisi, firma rekabetten farklı bir ürünü piyasaya sürmesini sağlamak istiyor. İkincisi, kripto para birimine bağlı bir gelecek için uygun risk yönetimi temeline sahip olmasını sağlamak istiyor.

Friedman, "İlk şey, insanların onu kullanacağını ve bugünkü kullanımından farklı kullanacağını bilmek istediğiniz bir ürün oluşturacak olmanızdır." diyor.

"Ve ikinci şey, bunun için bir vadeli işlem borsaları olarak kendini onaylamamız gerekiyor. Bunu yapmak için NFX lisansımızı kullanacağız, ancak risk yönetimi perspektifinden tam olarak hazırlandığımızdan emin olmalıyız. Bunlar iki hala üzerinde çalıştığımız şeyler. "

Nasdaq, röportaj sırasında İskandinav pazarlarında iki borsada işlem gören ürünü sattı.

Bir bütün olarak kripto para piyasasına gelince, Friedman borsaya göre "dijital para ve kripto para birimlerinin küresel ekonomide rol oynayacağını" söylüyor.

 "Soru şu ki, malların transferi için gerçekten kullanılan bir duruma geçecekler mi?"

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ