Şirket, kripto ticaret platformları arasındaki yüksek rekabeti ve düşen hacimleri borsasını kapatmanın temel nedenleri olarak gösterdi.

Nasdaq Listesinde Bulunan Eqonex, Yüksek Rekabet ve Düşen Hacimler Nedeniyle Kripto Borsasını Kapatıyor

Eqonex Kripto Borsasını Kapatıyor

Dijital varlık finansal hizmetler şirketi Eqonex Ltd. (Nasdaq: EQOS), Pazartesi günü spot ve türev kripto para borsasının kapandığını duyurdu. Duyuruda şunlar belirtiliyor:

Şirket, borsayı kapatarak kalabalık kripto değişim alanından proaktif olarak çıkacaktır.

Eqonex borsası 22 Ağustos sabah 8'de (UCT) alım satım için ve 14 Eylül saat 8'de (UCT) para çekme işlemleri için kapanacak. Duyuru, tüm para çekme ücretlerinden feragat edileceğini belirtiyor.

Eqonex, yoğun piyasa rekabetinin, düşük marjların ve optimum performansı sağlamak için gereken önemli teknolojik yükün “özellikle kripto borsa hacimlerinin düştüğü mevcut ortamda karlı bir borsayı çalıştırmayı giderek daha zor hale getirdiğini” açıkladı.

Nasdaq listesinde yer alan şirket, ileriye dönük kripto varlık yönetimi ve saklama hizmetlerine odaklanacak. Firmanın varlık yönetimi işi, bir kripto hedge fonları fonu olan Bletchley Park'ı içeriyor. Grubun dijital varlık saklama işi olan Digivault, Birleşik Krallık'taki Finansal Davranış Otoritesine kayıtlıdır.

Eqonex CEO'su Jonathan Farnell, "Son zamanlardaki aşırı piyasa oynaklığı ve azalan ticaret hacimleri, borsa operatörleri tarafından hissedilen ters rüzgarlara katkıda bulundu." Ekledi:

Varlık yönetimi ve saklama işimiz Digivault, yakın zamanda kendilerine tahsis ettiğimiz ek kaynaklarla şimdiden sağlam ilerleme kaydetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ