Nasdaq Inc., kripto saklama hizmetini yılın ikinci çeyreğinde başlatmayı planlıyor.

Nasdaq, Yılın İkinci Çeyreğinde Kripto Saklama Hizmetini Başlatmayı Planlıyor

Nasdaq Inc., kripto saklama hizmetini yılın ikinci çeyreğinde başlatmayı planlıyor.
Bloomberg, grubun teknik altyapı ve düzenleyici onayları devreye sokmak için çalıştığını söyledi.

Nasdaq Inc'in kripto endüstrisinde kendine yer açma planlarına devam ettiği bildiriliyor. Birçok geleneksel platformun kapılarını dijital para birimlerine ve daha geniş kripto pazarına açtığını belirtmekte fayda var.

Birincisi, geleneksel kurumlar, dijital para birimleri çok çeşitli avantajlar sunduğundan, müşterilerin genellikle kripto ile ilgili yatırım seçenekleri aradıklarını defalarca belirtti.

Önde gelen haber ajansı platformu Bloomberg, Nasdaq'ı bildirdi. Inc, dijital varlıklar için saklama hizmetini başlatmaya hazırlanıyor. Bloomberg'e göre saklama hizmeti 2023'ün ikinci çeyreğinin sonunda başlayacak.

Bu, piyasanın saklama hizmetinin 1 Nisan'dan 30 Haziran'a kadar, ancak büyük olasılıkla Haziran ortasından sonuna kadar herhangi bir yerde yayına girmesini beklemesi gerektiği anlamına gelir.

Hareket, özellikle ABD ve tüm küresel bankacılık endüstrisinin görünür bir krizden geçtiği bir zamanda geldi. Geleneksel kurumlar, kripto ve geleneksel bankacılık müşterileri arasındaki boşluğu kapatmaya çalışıyor.

Nasdaq, yaklaşan saklama hizmeti lansmanı öncesinde düzenleyici onaylar üzerinde çalışıyor
Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Nasdaq Digital Assets Başkanı Ira Auerbach, Paris'teki bir röportajda daha fazla fikir verdi. Auerbach, Nasdaq Inc.'in şu anda hizmetin başlatılmasından önce gerekli tüm teknik altyapıyı yerleştirmeye odaklandığını söyledi.

Anlaşılır bir şekilde, grup aynı zamanda yasal onayların uyumlu olduğundan emin olmak için çalışıyor. Bu özellikle önemlidir, çünkü kripto endüstrisinin ülkedeki düzenleyici kurumlardan çok fazla geri tepme ile karşı karşıya olduğu bilinmektedir.

Nasdaq'ın New York Finansal Hizmetler Departmanına da ulaştığı bildirildi. Grup, sınırlı amaçlı bir güven şirketi sözleşmesi için başvuruda bulundu. Bunun amacı saklama hizmetini denetlemektir.

Auerbach'a göre proje, Nasdaq'tan önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Inc. borsa operatörünün kripto pazarına ilk entegrasyonu olduğunu belirtiyor. Ayrıca, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimlerinin korunmasının, Nasdaq'ın dijital varlık kolu için geniş bir hizmet yelpazesi oluşturmaya yönelik ilk adım olduğunu belirtti.

Kripto piyasası haberi sevinçle karşıladı. Piyasa oyuncuları, hareketin Bitcoin ve genel olarak tüm kripto piyasası için oldukça yükseliş olduğuna dikkat çekiyor. Popüler kripto savunucusu Anthony Pompliano, Twitter'da yeni gelişme hakkında bazı dikkate değer yükseliş yorumları yaptı. Pompliano tweet attı.

Bankalar bitcoin ve kripto şirketlerini desteklemekle tehdit edilirken, Nasdaq az önce Bitcoin saklamanın bu yılın ikinci çeyreğine kadar kullanılabileceğini duyurdu. Zamanı gelen bir fikri durduramazsınız.

Bankalar Bitcoin ve kripto şirketlerini desteklemekle tehdit edilirken, Nasdaq az önce Bitcoin saklamanın bu yılın ikinci çeyreğine kadar kullanılabileceğini duyurdu.

Zamanı gelmiş bir fikri durduramazsınız.

— Pomp 🌪 (@APompliano) 24 Mart 2023

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ