New York merkezli özel borsa Nasdaq, Amazon Web Servisleri (AWS) üzerinde çalışan ve müşterilere bir API paketi aracılığıyla gerçek zamanlı değişim, index ve fon verilerine erişim imkanı sunan bulut veri hizmetini başlattı.

Nasdaq

New York merkezli özel borsa Nasdaq, Amazon Web Servisleri (AWS) üzerinde çalışan ve müşterilere bir API paketi aracılığıyla gerçek zamanlı değişim, index ve fon verilerine erişim imkanı sunan bulut veri hizmetini başlattı.

Nasdaq API’lerin; donanım tedarikine, özel protokollere, dosya formatlarına ve kiralık hatlara olan ihtiyacı ortadan kaldıran mühendislik çalışmalarını hızlı bir şekilde izlemek için açık kaynaklı dağıtım standartları ve SDK kullandığını belirtiyor. Bu durumun, farklı kaynaklardan gelen verilerin kolay ve hızlı bir şekilde entegrasyonunu sağlayarak girişimlere, fintechlere ve geleneksel uygulamalara önemli katkılar sunması bekleniyor.

Nasdaq Küresel Bilgi Hizmetleri Müdürü Lauren Dillard konu hakkındaki görüşlerini “Müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına göre hazırlanmış önemli ve gerçek zamanlı piyasa verilerini bulut teknolojisinde yayınlayan Nasdaq Bulut Veri Hizmeti, finansal veri dünyası için oldukça önemli işe imza atmaktadır.” sözleriyle dile getiriyor. Nasdaq, AWS’de çalışan bulut servisinin, farklı birçok bulut sağlayıcısıyla da uyumlu olduğunu belirtiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ