Scott Ryder okulda başarısız olduğu için hor görüldü, öğretmenlerinin çoğu onu sınıftan attı ve o okulda kaldığında bile zar zor bir şey öğrendi.

Scott Ryder okulda başarısız olduğu için hor görüldü, öğretmenlerinin çoğu onu sınıftan attı ve o okulda kaldığında bile zar zor bir şey öğrendi.

Bitcoin 300 dolara giderken kriptoya geri döndü ve o zamandan beri zamanının çoğunu seyahat ederek geçiren bir multimilyoner oldu.
Kripto bir fırsatlar ülkesidir ve gençken akademik bir başarısızlık olarak görevden alınan ve fazla bir değeri olmayacak bir İngiliz adam için bu ifade doğru görünüyor. Scott Ryder, sınıfında pek iyi olmadığı için çocukken küçük görülüyordu, ancak şimdi zamanının çoğunu dünyayı dolaşarak geçiren bir Bitcoin multimilyoneri.

Şimdi 34 yaşında olan Scott, Mirror'a geleneksel eğitimi her zaman sıkıcı bulduğunu söylüyor ve kendisinin "yıkıcı, tembel ve dikkatsiz bir öğrenci" olduğunu kabul ediyor. Hisse senedi ticareti ve para piyasası ile büyük bir ilgisi olduğu için az da olsa ilgi duyduğu tek konu matematikti.

Sana okulda öğrettikleri şeylerin en az %70'inin tamamen anlamsız olduğunu biliyordum. 13 yaşımdayken ayrılmaya ve işe başlamaya hazırdım. 16 yaşıma kadar orada olmanın amacını göremedim - bu bir israftı.

Sınıfında başarılı olmayan diğer her genç gibi, Scott da hayatta pek bir değeri olmayacak biri olarak yazıldı. GCSE'sinde oldukça başarısız olduktan sonra, şantiyelerde işçi olarak bir iş buldu, "gerçekten iyi olmadığını" söylediği bir işte.

Ve sonra, biriktirdiği tüm parayı harcadığı İbiza gezisi sırasında Scott, hayata bakışını tamamen değiştiren bir grup tüccarla tanıştı. Hisse senetleriyle başladı, küçük bir komisyoncu olarak işe girdi ve altı ay içinde 15 kişilik bir ekibin başına geçti.

Ne yazık ki, bu onun için büyük bir mola değildi. 2014'teki piyasa çöküşü sırasında, uğruna çalıştıklarının çoğunun bir dizi yanlış bahisle boşa gittiğini gördü. İşini kaybetti ve ailesiyle birlikte yaşamak için geri dönmek zorunda kaldı.

Bu umutsuzluk döneminde kriptoya rastladı. O zamanlar 300 dolar civarında el değiştiren Bitcoin'i alıp satmaya başladı. O kadar erken girdikten sonra, yatırımının değerinin birkaç kat arttığını görebildi ve bugün, şu anda Lucky Block adlı kendi kripto projesine sahip bir multimilyoner.

Ayna'ya şunları söyledi:

Bunu tanımak için zaten adımlar atıldı, ancak çok daha fazla kabul ve düzenleme olması gerekiyor. Bunun bazıları tarafından bir tehdit olarak görüldüğünü biliyorum çünkü onları geleneksel para birimlerine rakip olarak görüyorlar. Bu insanların anlamadığı şey, bunun sadece başka bir ortam olduğu ve hiçbir şekilde tehdit oluşturmadığıdır. Herkes bunu ne kadar erken görürse o kadar iyi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ