"The Black Swan" ve "Fooled By Randomness" isimli şarkıların yazarı olan Nassim Nicholas Taleb, kripto para birimleri konusunda iyimser.

Nassim Taleb, Bitcoin İle İlgili Düşüncelerini Açıkladı: BTC Kazançlı

Taleb, Salı günkü Hindistan Economic Conclave'e yaptığı açıklamada, “Kripto para birimlerini, özellikle de bitcoin hikayesini anlatıyor ve blok zincirini görmezden gelemezsiniz” diyor. Lübnan asıllı Amerikalı yazar, Lübnan gibi bazı ülkelerin halkının hükümetlere ve bankacılık sistemlerine “inancını yitirdiğine” inanıyor ve şöyle diyor:

“Lübnan’ın zımni bir para kontrolünün olduğu bir durumda olduğunu anlıyorum ama hükümet iyi bir şey olan Bitcoin’i kontrol edemiyor çünkü insanlar hükümete güven duymuyor ve merkez bankasının gerçekten ponzi tarzı paralarına çökmelerine sinir oluyorlar. Bitcoin’de böyle şeyler olmuyor.

Bitcoin Kazançlı

59 yaşındaki yazarın söylediğine göre Bitcoin “kazanıyor” ve hükümetsiz para birimi “harika”. Ayrıca, bitcoin cinsinden ödemeleri kabul eden bir enstitüsü olduğunu söylüyor ve ekliyor:

“Kripto paralarımız olduğuna çok sevindim ... Elbette, dolandırıcılık ve ponzi şemalarına ve bitcoin ve kriptolara sahip olan her şeye sahip olacaksınız ama Lübnan'daki gibi hükümetleri gördüğünüzde, ponzinin bizzat merkez bankaları olduğunu anlayacaksınız.”

 Bu, yazarın kripto para birimleri konusunda olumlu bir duruşa sahip olduğu ilk durum değil. Lübnan bankalarının dayattığı sermaye kontrolleriyle ilgili bir habere cevap olarak, kısa bir süre önce tweet atmıi ve “Kripto para birimleri için en güçlü vaka: bankalar ihtiyaç duyduğunuzda asla orada değiller. Ve halka kabadayılık yapmaya çalışıyorlar, böylece hesap verebilirlikten ve kâr ödemelerinden kaçınıyorlar. Bankacılar yasal sahtekarlar ” demişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ