NBA Top Shot NFT'leri son 30 günde sessizce satışları artırıyor.

NBA Top Shot NFT'leri son 30 günde sessizce satışları artırıyor. Başlangıçta genel halka ve kripto para birimleri ve blok zinciri hakkında çok az bilgiye sahip olanlara yönelikti. Kevin Durant, Top Shots'ı tanıtmak için yakın zamanda bir sosyal medya kampanyası başlattı.

DapperLabs' NBA Top Shots NFT'leri, 2021'in başlarında 305 milyon dolarlık bir finansman turunun ardından Haziran 2021'den bu yana ivme kazanıyor.

NFT'ler, son kripto pazarındaki düşüşe rağmen hala patlama yaşıyor. OpenSea, Ocak 2022'de 3.5 milyar dolarlık satış gördü. Dapper Labs'ın NFT koleksiyonu NBA Top Shot NFT'leri Ekim 2020'de piyasaya sürüldü. Top Shot, başlangıçta onları dolar ile satın alacak olanları hedef aldı. Başka bir deyişle, koleksiyonerlerin bu NFT'lere sahip olmak için kripto para birimi ve blok zincirinin inceliklerini bilmeleri gerekmiyordu.

CryptoSlam'in son verilerine göre, Top Shot NFT'ler tarafından son 30 günde %72 artışla 53,8 milyon dolar toplandı. NBA yıldızı Kevin Durant'ın yer aldığı yeni bir TV ve sosyal medya kampanyası bu hafta yayınlandı. İlk kez Top Shot satın alanlar ücretsiz bir Durant NFT anı kazanacak. Durant yakın zamanda Coinbase büyükelçisi olurken, Stephen Curry FTX ile küresel bir büyükelçi olarak ortaklık kurdu.

Dapper Labs, Ultimate Fighting Championship (UFC) Strike NFT Collectibles ile NFT'lere ayrılıyor. Bunlar esas olarak UFC etkinliklerinden ve 23 Ocak'ta bırakılan Paketlerden video görüntüleri olacak.

NFL, NFT Partisine Katılacak

NFL All Day, mevcut NFL sezonunun sonunda Flow Blockchain'e geliyor. Bu, NFT'ler gibi dijital video vurgularına sahip olacak, ancak bunların NFT Top Shots kadar popüler olup olmayacağı belli değil.

Son 24 saatte satılan en pahalı Top Shot NFT, 10.000 dolara satılan NBA Top Shot #16538716 olurken, aynı dönem için satış hacmi 1,47 milyon dolar oldu.

Top Shots'ın Şaşırtıcı Popülaritesi

NBA TopShots gibi NFT'ler kripto topluluğunun dikkatini CryptoPunks, Bored Ape Yacht Club, Meebits ve World of Women kadar çekmedi. Ancak, son 30 günde görülen satışlardaki artıştan Durant sorumlu olabilir. BeInCrypto, NBA Top Shot NFT'lerinin yakın zamanda CryptoKitties'ten daha fazla sattığını bildirdi. Haziran 2021'de DappRadar, 70.000'den fazla tüccarın ayın ilk haftasında dijital kart alıp sattığını bildirdi. O zaman, Top Shot ayrıca 8 milyon dolardan fazla bir hacimde %67'lik bir artış gördü.

Mart 2021'de Dapper Labs, Michael Jordan ve Kevin Durant'ın iki önemli yatırımcı olduğu 305 milyon dolar topladı.

Top Shot, Ekim 2020'de piyasaya sürüldü. Birçok NBA Top Shot NFT'si yüz binlerce dolara satıldı ve Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, 87 “Moments” NFT'sine bile sahip.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ