Brooklyn Nets oyuncusu Spencer Dinwiddie bu hafta, tokenize yatırım aracının, NBA’nın profesyonel basketbol liginden yasaklanması tehdidine rağmen 13 Ocak'ta başlatılacağını söyledi.

NBA

Brooklyn Nets oyuncusu Spencer Dinwiddie bu hafta, tokenize yatırım aracının, NBA’nın profesyonel basketbol liginden yasaklanması tehdidine rağmen 13 Ocak'ta başlatılacağını söyledi. 10 Ocakta attığı tweette şu ifadeleri kullanıyor:

“Spencer Dinwiddie tahvili 13 Ocak'ta açılıyor. Ayrıca 8 taraftarı da ASW'ye götüreceğim.”

Tahvil, CEO Carlos Domingo'nun Twitter'daki ortaklığı açıkladığı menkul kıymet tokeni platformu Securitize'nin yardımıyla çıkarılacak.

The Block'a yaptığı açıklamada Domingo, "İlk tahvil Ethereum Blockchain üzerinde çalışan bir dijital transfer acentesi tarafından yönetiliyor," ifadesini kullanıyor ve ekliyor:

"Umarım çok daha fazlası gelir."

Fikir ilk olarak 2019 yılının Ekim ayında, Dinwiddie'nin Ethereum tabanlı bir yatırım platformu olan DREAM Fan Shares'i SD8 coinleri adı verilen 90 token satma planını açıkladığı zaman ortaya çıktı. Program, 34 milyon dolarlık garantili üç yıllık sözleşmesinden anında 13,5 milyon dolar biriktirmesine izin verecek. Token sahipleri daha sonra önümüzdeki üç yıl içinde% 4,95 baz faiz oranıyla aylık ödeme alacaklar.

Ancak NBA, tokenlaştırma platformunun NBA oyuncularının toplu pazarlık anlaşmasını ihlal edeceğini iddia ederek Dinwiddie’nin önerisiyle heyecan duymadı. Sözleşmesinin üçüncü yılı isteğe bağlı. Bu durum da eğer Dinwiddie başka bir yerde daha yüksek bir ödeme sözleşmesi yapmaya karar verirse, yatırımcıların 2021'de temettülerden daha fazla kazanacakları anlamına geliyor.

Son üç ay içinde, Dinbesid NBA’nın hukuk ekibiyle birkaç görüşme yaptı. Nets oyuncusu nihayetinde üçüncü yılda potansiyel olarak daha yüksek temettü vaadini kaldırmaya karar verdi.

The Athletic'e göre, lig hala Dinwiddie’nin gözden geçirilmiş teklifini inceliyor, yani platformun 13 Ocak'ta yayınlanacağı garanti edilmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ