Bu yazımızda sizlere kripto para birimi Nebulas Coin (NAS) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve NAS Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Nebulas Coin (NAS) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi NAS Coin

Bu yazımızda sizlere kripto para birimi Nebulas Coin (NAS) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve NAS Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Nebulas Coin (NAS) Nedir?

Nebulas, hard fork yapmaya gerek kalmadan gelişen bir blockchain altyapısı kurmayı hedefliyor.

Nebulas, geliştiricileri Geliştirici Teşvik Protokolü ("DIP") aracılığıyla motive eder ve Proof-of-Devotion ("PoD") consensus algoritması aracılığıyla ağ fikir birliğine ulaşır.

Nebulas Rank ("NR"), Blockchain verilerinin değerini ölçen hiper haritalanmış bir yapısal meta veridir.

NAS, işlem ücretlerinin ve bilgi işlem hizmet ücretinin ödenmesi için geçerli olan Nebulas'ın yerel koinidir.

Nebula, ETH blok zinciri altında çalışan bir ağ sistemidir. Kullanıcıların, 2.000'den fazla blok zinciri projesinin geniş kripto para birimi piyasasında merkezi olmayan blok zincirleri ve akıllı sözleşmeler hakkında bilgi edinmelerini sağlar. Nebula, blok zincirler için 'google' gibi davranan bir arama motorudur. Ancak, Nebula'nın çerçevesi, bazı işlevlerde farklılık gösterdikleri için Google ile aynı değildir. Temel fark, Google'ın kullanıcılara günlük internet kullanımına erişim sağlamasıdır; Bunun yerine Nebulas kullanıcıları, yalnızca akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar hakkındaki bilgilere erişebilir.

Bununla birlikte, blok zinciri projelerindeki veya kendi kendini yöneten sistemlerdeki artış ve kullanıcı sayısı bu endüstriyi çeşitli zorluklarla karşı karşıya bırakmaktadır.

Değer Ölçüsü

Blok zincirlerinde evrensel olarak kabul edilen bir değer ölçüsünün olmaması, blok zinciri endüstrisi için temel bir zorluktur. Herhangi bir blok zincirinde bir kullanıcının gerçek değerini veya akıllı sözleşmeleri belirlemenin bir yolu yoktur.

Kendi Kendini Geliştirme Yeteneği

Blok zincirlerinin istemciler ve protokoller üzerindeki yükseltmeleri uygulayamaması bazı istenmeyen komplikasyonlara yol açar; bunlar 'hard fork' ve 'soft fork'tur. Bu nedenle, bu genellikle etkilenen blok zincirlerindeki topluluklar için kayıplara yol açar. Ayrıca, bu sorun ilk iki blok zinciri ağını, Bitcoin ve Ethereum'u da etkiledi. Orada, ağların sınırlı bir uygulaması, kullanıcılara işlemlerini tamamlamak için bazı ekstra masraflara mal olur. Bu aynı zamanda genellikle ağ toplulukları içinde bölünmelere yol açmıştır.

Sağlıklı Ekosistem Geliştirme

Yıllar içinde merkezi olmayan uygulamaların hızla artması, mevcut tüm bilgileri tek bir çerçevede sağlayan bir arama motoruna olan ihtiyacı ortaya çıkarmaktadır. Bunun nedeni, mevcut arama motorlarında blok zinciri teknolojisinin büyümesi üzerinde domino etkisi olabilecek tüm gerekli bilgileri bulma konusunda baş gösteren bir zorluk olmasıdır.

Nebulas ekibi, ağının bu üç zorluğun üstesinden gelmesini sağlamaya odaklandı. Nebulas, bu zorlukları ele alan çerçevesinin tasarım ilkelerini aşağıdaki gibidir.

Nebulas Rank (NR)

NR, herhangi bir blok zinciri ağındaki tüm varlıkları ölçer. Bu, fikir birliği algoritması gibi temel senaryolar için bir değer ölçüsü ve bir çekirdek algoritma görevi görecektir. Nebulas Rank (NR), değer ölçüsünü üç açıdan tanımlar; likidite, yayılma ve birlikte çalışabilirlik.

Likidite: Bu basitçe, blok zincirinde yerleşik bir değer ağının olduğu yerde daha büyük bir işlemin mümkün olacağı anlamına gelir; sırayla, bu istenen sonuç olduğu için daha yüksek likiditeye yol açacaktır. Bu nedenle, blok zincirlerin geleceğini daha güçlü ve umut verici hale getiren işlemlerde sürekli ve istikrarlı bir artış olmasını sağlayacaktır.

Yayılma: Bir kullanıcı bir saniyede işlem yapabildiğinde ve bilgiye kolayca erişebildiğinde, bilgi aktarım kalitesinin yüksek olduğu kabul edilir. Bu nedenle NR, veri iletiminin derinliğinin ve kapsamının en iyi seviyede olmasını sağlamayı amaçlar.

Birlikte çalışabilirlik: Daha fazla etkileşim, 2017'nin başındaki mevcut 20 milyon kullanıcının aksine, nüfusta daha fazla insanın blok zincir teknolojisinin kullanımını kabul etmeye açık olmasını sağlayacaktır.

Nebulas Force (NF)

Bu platform, geliştiricilerin blok zincirlerdeki akıllı sözleşmeleri ve temel protokolleri yükseltmelerini sağlar. Bu nedenle, topluluklarla eşleşen merkezi olmayan uygulamalar olarak blok zincirlerinde kendi kendine gelişen yeteneklerin zorluğuyla mücadele eder; ayrıca pazar ihtiyacı da bu ağ içerisinde kolaylıkla geliştirilebilir.

Geliştiriciler Teşvik Protokolü (DIP)

Nebulas, platformundaki geliştiricilere bir teşvik olarak yerel belirteçleri NAS'ı sağlamayı planlıyor. Bu, geliştiricilerin yaratıcı olmaları ve daha iyi uygulamalar oluşturmaları için motive edici bir faktör olarak hareket edecek ve aynı zamanda en iyi geliştiriciler için ödüllendirici bir sistem görevi görecektir. Bu aynı zamanda geliştiricileri Nebulas'ın büyüme ve gelişmesinde rol oynamaya ve onun güçlü ve memnun bir topluluğa sahip olmasını sağlamaya teşvik edecektir.

Proof-of-Devotion ("PoD") Consensus Algoritması

Bu, Nebulas için sağlam bir ekoloji oluşturmak içindir. Konsensüs algoritması, herhangi bir blok zinciri için önemli bir faktördür; kararlar tüm geliştiriciler tarafından alındığında, bu onların çıkarlarının ve değerlerinin karşılanmasını sağlar. Nebulas, Nebulas ağındaki tüm geliştiricilerin çıkarlarını garanti altına almak için adalet, hız ve geri döndürülemezliğe odaklanır.

Geliştirme Ekibi

Nebulas, blockchain teknolojisinde çok yaratıcı ve deneyimli bir ekibe sahip olmaktan gurur duyar. CEO ve kurucu ortak Hitters Xu, Nebulas'ın kurulmasında temel bir öncü sistem olan Antshare (NEO) sistemini kurdu. 2013 yılında Çin'in ilk blok zinciri topluluğunu kuran kurucu ortağı Aero Wang ona katıldı. Üçüncü kurucu ortak Robin Zhong, bir blok zinciri destek sistemi kurmaktan ve Çin'de ilk kullanılacak olandan sorumludur. Bu, Nebulas ekibinin bu sektörde geniş bilgi ve deneyime sahip olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca Nebulas'ı blok zinciri endüstrisinde güçlü bir rakip haline getirmeyi amaçlıyorlar.

Nebula Tokeni (NAS)

Nebulas tokeni (NAS) şu anda Ethereum tokeni ERC20 altında çalışır. Ancak, Nebulas ana ağı 2018'in ilk çeyreğinin sonunda lansmanını gördüğünde bu durum değişecektir. Bu nedenle, Ethereum blok zinciri altındaki mevcut tüm NAS paralarının 1:1 bazında Nebulas zincirine geçmesi gerekecektir.

Nebulas kripto para toplam arzı 100 milyondur.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ