ABD Başkanı ve Federal Rezerv Başkanı tarafından yapılan açıklamaların ardından Bitcoin giderek artıyor. BTCUSD muhtemelen hiperenflasyona karşı bir riskten korunma.

Negatif Faiz Oranları ve Fed Rezerv Politikaları Bitcoin

ABD Başkanı ve Federal Rezerv Başkanı tarafından yapılan açıklamaların ardından Bitcoin giderek artıyor. BTCUSD muhtemelen hiperenflasyona karşı bir riskten korunma.

Son zamanlarda borsa rallisi ve Bitcoin hareketleri arasında giderek büyüyen bir kopukluk var. COVID-19 kaynaklı ikinci enfeksiyon dalgası korkusu artmaya devam etti.

Dow Jones bugün düşük açıldı ve bu makalenin yayınlandığı sırada 160 puan düştü. NASDAQ üç günlük rallisine son verdi.

ABD Federal Rezerv başkanı Jerome Powell, mevcut negatif faiz oranlarının işlemeye devam edeceğini açıkladı. Ve şu andaki ‘belirsiz zamanlar inde gerçekten ekonomi için endişe kaynağıdır. Açıkçası Dow Futures ve Dow Jones duyurunun ardından düştü.

Ancak, on beş dakikalık BTCUSD zaman aralığına bakarsak, keskin bir artış görebiliriz. Borsalar ve Bitcoin arasındaki bu kesin kopuk şaşırtıcı olsa da olağandışı değildir.

ABD Federal Rezervi gerekli gördüğü kadar dolar basma yetkisine sahiptir. Şu anda, Fed Rezervinin ekonomiye likidite katmak için yaptığı şey budur.

Kesinlikle ekonomide bol miktarda para yaratır. Bununla birlikte, orta vadede hiperinflasyon durumu yaratır. İşte bu noktada Bitcoin önemli bir rol oynuyor. Muhtemelen, BTCUSD potansiyel hiperinflasyona karşı bir çit olarak kullanılabilir.

Bitcoin, Donald Trump’ın tweet'inden sonra güçlü bir şekilde sıçradı

ABD Başkanı Donald Trump bunu tweetledi,

“Diğer ülkeler Negatif Fiyatlardan yararlandığı sürece, ABD“ HEDİYE ”yi de kabul etmelidir. Büyük rakamlar! ”

 Bu tweet'in ardından BTCUSD, Bollinger bantlarının üst spektrumuna doğru yükseldi. Genişleyen Bollinger bandı, uçuculuktaki artışın bir göstergesidir. Bu baskı, Bitcoin yatırımcılarının çok beklediği itici güç olabilir!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ