Bu yazımızda NEM (XEM) Coin nedir? Sorusunun cevabını verip koine dair ayrıntıları sizlere sunma amacındayız.

NEM (XEM) Coin Nedir? Ayrıntılarıyla XEM Token

Bu yazımızda NEM (XEM) Coin nedir? Sorusunun cevabını verip koine dair ayrıntıları sizlere sunma amacındayız.

NEM Nedir?

NEM, Yeni Ekonomi Hareketi anlamına geliyor. Ekibe göre, NEM "kurumsal blok zinciri pazarlarına ve çeşitli pazarlara hizmet vermede aşırı çok yönlülüğe hizmet etmeyi" hedefliyor.

XEM, 2018'de piyasaya sürülen NEM halka açık blok zincirinin yerel para birimidir.

NEM halka açık blok zincirindeki işlemler için ödeme yapmak için kullanılır. Katılımcılar için işlemleri işlemek ve kaydetmek üzere genel nodelar ağını teşvik etmek için kullanılır.

NEM (XEM) Coin nedir?

"Yeni Ekonomi Hareketi" (NEM), 2015 yılının ilk çeyreğinin sonunda istikrarlı platform sürümünden önce 2014 yazında başlatılan ve NXT çatalının nihai olarak kaldırılmasının ardından tamamen yeni bir kod tabanı haline gelmeden önce başlatılan bir NXT çatalıydı. .

NEM’in blok zinciri teknolojisi, Akıllı Varlık Sistemi olarak adlandırılır ve dünyanın ilk Akıllı Varlık blok zinciri olarak kabul edilir.

NEM, para birimleri, tedarik zincirleri, noter onayları, mülkiyet kayıtları dahil her türlü varlığın yönetimi için bir platform sunan, öncü kripto para birimlerinin temel işlevselliğini geliştiren ve geliştiren bir P2P kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisidir. NEM’in Akıllı Varlık sistemi, alan benzeri ad alanları ve tam blok zincir üzerinde çoklu imza kontrolü gibi özelliklerle NEM’in blok zincirinin kullanımının özelleştirilmesine olanak tanır.

Ad alanları, kişilerin veya işletmelerin Mozaikleri oluşturan birden fazla alt alan oluşturmasına olanak tanıyan, üst düzey alanlardan ve alt alan adlarından oluşan bir alan adlandırma sistemidir.

Mozaikler, NEM blok zincirindeki özel varlıklardır ve bir zamanlar NEM ağına gönderildiğinde, standart işlem ücretlerine ek olarak özel bir ücret ödenmesi ile sonuçlanır.

NEM Coin Özellikleri

NEM'in blockchain protokolü, bir kullanıcının sahip olduğu token sayısına ve kullanıcıların NEM cüzdanlarına yapılan işlemlerin sayısına bağlı olarak kararlaştırılan önem kanıtı (POI) algoritması kullanır ve sonuçta bir kullanıcının ağ.

NEM'e özgü özellikler şu şekilde özetlenebilir:

Blok zincirini indirmek zorunda kalmadan kaydedilen işlemlerle ağın geri kalanının kapsamı dışına bağlanan ve işlem hızlarını artıran iki katmanlı mimari.

Gereksiz kodları ve verimsizlikleri ortadan kaldıran Test Güdümlü Geliştirme yöntemi üzerine inşa edilmiştir.

Önem Kanıtı algoritması, NEM'de kazanılmış menfaati olanlara hasat hakkı verir.

Özellikle 1 dakikalık işlem süreleri, Bitcoin'den çok daha hızlıdır.

XEM kripto paralarının toplanmasını devretme yeteneği.

NEM, platformunda çoklu imza teknolojisini uygular. Bu, blok zincirinde güncellenmeden önce birden fazla kullanıcının bir işlemi imzalaması gerektiği anlamına gelir. Bu özellikle önemlidir, çünkü başka bir cüzdan oturum açmadıkça XEM coinlerinin cüzdandan harcanamayacağı anlamına gelir.

NEM.io, Singapur'da kurulmuş, NEM blockchain teknolojisinin sürekli gelişimine ve hükümetler, endüstri ve akademi dahil olmak üzere yaşamın her kesiminde NEM kullanıcıları ve geliştiricilerinden oluşan bir ekosistemin tanıtımına adanmış, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ