Blokchain platformu NEO Amerika Birleşik Devletleri'nin Seattle kentinde bir ofis açacak.

NEO Blockchain Platformu, Eski Microsoft Yöneticisi Tarafından Seattle

Çin'in Blokchain platformu NEO, 15 Şubat'ta Cointelegraph ile paylaşılan resmi bir duyuruya göre, Amerika Birleşik Devletleri'nin Seattle kentinde bir ofis açacak. Açılacak olan yeni ofis, eski Microsoft yöneticisi John deVadoss tarafından yönetilecek.

NEO Küresel Gelişme (NGD) Seattle ofisi, şirketin ABD pazarına genişlemesine izin vererek bu ay işe başlayacak faaliyetlerini sürdürecek. Yapılan basın açıklamasında, NGD, Microsoft ve diğer şirketlerle ortaklıklar yapılacağını belirtiyor.

NEO'nun kurucusu Erik Zhang'a göre, Seattle'ın teknoloji yeteneği konusunda “Seattle'nin çok büyük geliştirici kaynakları var ve güçlü bir inovasyon atmosferi var ve NEO her zaman teknoloji geliştirmeye büyük önem veriyor. ”

Açılacak olan ofiste yönetici görevini üstlenecek  olan John daVadoos daha önce Microsoft'ta çalışıyordu ve mesajlaşma servisi metnini kurmuştu. John deVadoss Microsoft'ta çalıştığı sıralarda .NET'i Java / J2EE ile rekabet halinde geliştirdi.

Bazıları tarafından “Çin'in Ethereum'u” olarak adlandırılan “NEO”, varlıkları sayısallaştırmak ve akıllı sözleşmeler kullanarak dijital varlıkların yönetimini otomatikleştirmek için Blokchain teknolojisini ve dijital kimlikleri kullanıyor.

Bu sistem 2014 yılında kuruldu fakat ana ağ Ekim 2016'da açıldı. NEO şu anda Blokchain teknolojisinde daha hızlı bir şekilde işlem gerçekleştirebilmek, daha fazla istikrar ve akıllı sözleşmeler için genişletilmiş uygulama programlama arayüzleri getirecek bir güncelleme olan NEO 3.0'ı geliştiriyor.

NEO’nun kripto para birimi şu anda 530 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ve CoinMarketCap’e göre, bu haberin hazırlandığı tarih itibari ile yüzde 2.25 oranında bir artış ile 8,27 $ civarlarında işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ