NEO Kurucusu: Bitcoin Balon olabilir!

Bitcoin balon olabilir, ancak bu endişe verici değil! 160.852 milyon dolar piyasa değeri ile 12. büyük hacme sahip kripto para olan NEO'nun kurucusu Da Hong Fei böyle düşünüyor.

"Bu sektörde bir balon var; bunu söyleyebilirim."diyen Hong Fei CNBC'ye verdiği demeçte. "Bu kadar yıkıcı ve devrimci olan her teknolojinin, kesinlikle balon etkileri olur" dedi. Buna benzer durumların ilk ortaya çıktıkları dönemlerde tren ve otomobil piyasalarında da yaşandığını hatırlattı.

Blok zinciri teknolojisinin balons seviyesinden sonra da yaşayacağı aşamalarının olduğunu belirten Fei. Balon patlasa bile kripto değerlerin kendini toparlayacağını ve hatta daha da büyük olacağını iddia etti. Hongze Fei, Bitcoin fiyatlarındaki artışın NEO için iyi olduğunu söyledi. Coinmarketcap.com'a göre, son 24 saatlik dönemde NEO %13’lük artışla 41 dolara yükseldi. Hong Fei, blok zincirinin merkezinde şeffaflık kavramının olduğunu ve büyümenin de küresel ölçekte olacağını dile getirdi.

NEO için yorumlar yapan Fei "Çin dışına küresel pazara doğru ilerliyoruz" dedi.

Çin'de ICO Yasaklarının Ortasında Hayatta Kalmak

NEO, bazen Çin'in Ethereum'u olarak da anılıyor. NEO, Çin'in yakın tarihli ICO yasağına rağmen ICO dönemi ön bildirim seviyeleri olan 30 doların üzerine çıktı. ICO yasağı sonrasında da yükselişini sürdürdü.

NEO, Ağustos ayında 49 dolara ulaştı ve 2.4 milyar doların üzerinde piyasa değeri elde etti. O dönemde altıncı en büyük kripto değer olmayı başardı.

Hong Fei, "akıllı ekonomiyi" kolaylaştırmanın NEO'nun amacı olduğunu ve bu konuda ilk ve en iyi akıllı sözleşme platformu olmayı amaçladığını belirtti.

"Ethereum’la aramızdaki önemli fark, bizim altyapımız çalışan bir sistem kurmak için hazır" dedi.

Umut Vadeden Bir Bakış

Eylül ayında Hong Fei, NEO ve Çin hükümeti arasında gelecekte bir işbirliği olacağı yönünde spekülasyon yaptı.

NEO'nun yükselişi Çin'in kripto pazarındaki öneminin bir yansıması olarak görülüyor.

Ethereum'a karşı şifreleme, gelişmiş diller ve çoklu programlama dillerini destekleyen yapısıyla NEO Sözleşmeleri çeşitli avantajlara sahip. Başka bir deyişle, NEO'nun giriş engelleri, yeni geliştiriciler için çok daha küçük ve merkezi olmayan işlem ve tanımlamaların temel unsurlarını destekliyor.

Bazı analistlere göre, NEO’nun en büyük avantajı, gerçek dünyaya uygulanmasında yatıyor. Dijital varlıkları ve akıllı sözleşmeleri birleştiren NEO potansiyel olarak reel ekonomiye entegre olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ