Blockchain firması Ripple, isteğe bağlı likidite hizmetlerini İsveç ve Fransa'ya genişletiyor.

Neredeyse Kazanılan SEC Davasına Rağmen: Ripple, Hizmetlerini AB Ağır Sıkletleri Fransa ve İsveç

Blockchain firması Ripple, isteğe bağlı likidite hizmetlerini İsveç ve Fransa'ya genişletiyor.
Ripple, dünya çapında kripto likiditesinden yararlanmak isteyen işletmelerin tercih ettiği platform haline geldi.
Küresel olarak birçok işletme  özellikle Avrupa'da kripto çözümlerini uygulamaya başlıyor. Örneğin, 2022 yeni değer raporunda Ripple, Avrupa'nın finans kurumlarındaki ankete katılanların yüzde 70'inin blok zinciri ile ilgili çözümlerin önümüzdeki beş yıl içinde işletmelerde önemli bir rol oynayacağını tahmin ettiğini belirtti.

Ripple'ın kripto çözümlerinin blockchain teknolojisi üzerine inşa edildiğini unutmayın. İsveç ve Fransa'daki işletmeler beş yıl beklemek yerine kripto çözümlerini benimsemeye başlıyor. Ripple'ın en son işbirliklerinden ikisi, bu iki Avrupa ülkesindeki işletmelerden geldi.

Ripple ve Lemonway Ortaklığı

Örneğin, Lemonway ve Ripple son iki yıldır ortaklar. Lemonway, merkezi Fransa'da bulunan bir pan-Avrupa ödeme çözümü firmasıdır. Sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak ve müşterileri için ödeme sürelerini azaltmak için Ripple'ın kripto çözümlerinden birini kullanıyor.

Yakın zamanda Lemonway, iç hazine yönetimini daha etkili hale getirmek için Ripple'ın isteğe bağlı likidite (ODL) çözümünü benimsedi. Böylece, şirketi rakipleri arasında ödeme çözümü sağlamada küresel bir lider olmaya itiyor. Ripple'ın ODL'sini benimsemesiyle Ripple, Fransa'da çevrimiçi pazar platformlarının ODL'yi kullanan ilk ödeme sağlayıcısı oldu.

Lemonway'in artık denizaşırı ülkelerde fon öncesi hedef hesaplara ihtiyacı yok, bu da operasyonlarını daha verimli hale getiriyor. Böylece, ödeme kuruluşu artık işini büyütmek ve yeni pazarlara açılmak için daha önce yakaladığı nakit parayı kullanabilir.

Ripple'ın Xbaht İle İşbirliği

Ayrıca Ripple, İsveç merkezli bir para transferi sağlayıcısı olan Xbaht ile ortaklığını da açıkladı. Ortaklık, Xbaht'ın uygun fiyatlı ve anında perakende havaleler elde etmesini sağlayacak.

Xbaht ve diğer işletmeler, Ripple'ın ODL'si aracılığıyla fonlarını, işletmelerin şu anda kullandığı geleneksel ödeme sistemleriyle elde edilebilecek olandan çok daha ucuz maliyetlerle saniyeler içinde küresel olarak hareket ettirebilirler.

Ripple'ın gerçek dünya kullanım örnekleri geliştirmek için blok zinciri ve kripto çözümleri kullanması, onu küresel kripto likiditesini keşfetmek isteyen işletmeler arasında tercih edilen ortak haline getiriyor. Ripple'ın blok zinciri çözümlerinin bir yan yararı, işletmelerin çeşitli sınır ötesi ödeme sorunlarını çözmesine yardımcı olmasıdır.

Bu tür sorunlar arasında yüksek maliyetler, yavaş ödeme süreleri ve şeffaflık eksikliği sayılabilir. Bu nedenle, İsveç ve Fransa'daki işletmeler ve tüketiciler, uluslararası ödemeleri anında yapmak için Ripple'ın ODL'sini kullanmaya başlayabilir.

Büyük Kripto Cüzdanları Büyük Miktarda XRP Tokeni Biriktiriyor

Kripto piyasası, neredeyse tüm kripto varlıklarının fiyatlarının artmasıyla son 24 saat içinde kısa bir yükseliş yaşadı. Bununla birlikte, en iyi kripto cüzdanları XRP varlıklarını büyütüyor. Bir balina uyarısı verileri, kripto balinalarının bu süre içinde cüzdanlarına 105 milyondan fazla XRP tokeni eklediğini ortaya koydu.

En büyük işlem BitStamp'ta gerçekleşti ve bir balina 25.8 milyon dolarlık XRP tokeni satın aldı. Ripple'ın ABD SEC'e karşı devam eden davasında son zamanlardaki üstünlüğü, en iyi balinalar tarafından son zamanlarda XRP tokenlerinin birikmesini açıklayabilir. Bununla birlikte, Ripple, devam eden davanın sonucundan bağımsız olarak hizmetlerini çeşitli bölgelerde genişletmeye devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ