Bu yazımızda sizlere Nervos Network (CKB) Nedir? Nervos Coin Nedir? CKB Coin Nedir? Sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

Nervos Network (CKB) Nedir? Nervos Coin Nedir? CKB Coin Nedir?

Bu yazımızda sizlere Nervos Network (CKB) Nedir? Nervos Coin Nedir? CKB Coin Nedir? Sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

Nervos Network (CKB) Nedir? Nervos Coin Nedir? CKB Coin Nedir?

Nervos, tek bir blok zincirinden çok daha fazlasıdır: birlikte çalışabilir protokoller ağıdır. Halka açık blok zinciri (Nervos CKB), ağın birçok bileşeninden yalnızca biridir ve ademi merkeziyetçilik ve güvenlik sağlamak için sınırlı bir rol oynar. Tüm Nervos Ağı, birlikte dApp'ler ve protokoller için platform görevi görür.

Blockchain ekosisteminde yapılacak bir yolculuk, muhtemelen sizi belirli bir projeye dayandıracaktır. Bunun tek blok zinciri çözümü olmak için tek atlı bir yarış olduğunu kabul etmeye başlamış olabilirsiniz - ama öyle değil.

Blockchain ekosistemindeki birlikte çalışabilirlik, gelecekteki evriminin en önemli unsuru olarak vurgulandı ve bu nedenle Evrensel Pasaportunuzu Blockchain'e açmak için çalışıyoruz. Şimdi, blok zinciri ekosisteminde yapılan çalışmaların her zamankinden daha fazla kullanılması ve bu yeni teknolojik devrimin yapımcıları, yaratıcıları ve kullanıcıları için tamamen erişilebilir hale getirilmesi gerekiyor.

Bitcoin, bugün dünyadaki en güvenli ve güvenilir 'değer deposu' blok zinciridir. Bununla birlikte, Bitcoin yalnızca kendi yerel tokenı (BTC) güvenli bir şekilde saklayabilir, gelecekteki zorluklarla karşı karşıya kalır ve gelecekteki ölçeklendirme çözümleri için tasarlanmamıştır.

Ethereum, en çok kullanılan token ve akıllı sözleşme platformudur. Ancak ağda yaratılan değer, ETH'nin token fiyatı tarafından ele alınmaz ve "bir kez öde, sonsuza kadar sakla" modeli, bedelini ETH sahiplerinin ödediği şişirilmiş, sürdürülebilir olmayan bir zincir anlamına gelir.

Nervos Network, açık kaynak kodlu bir halka açık blok zinciri ekosistemi ve bugün Bitcoin ve Ethereum gibi blok zincirlerinin karşılaştığı en büyük zorlukları çözen protokoller koleksiyonudur.

Nervos CKB (Ortak Bilgi Tabanı)

Bitcoin, eşler arası bir ödeme ağı ve merkezi olmayan bir parasal değer deposudur. Ortak Bilgi Tabanı (CKB), Bitcoin'in en iyi kısımlarını devralır ve bunları, sınırsız kripto varlıklarının elektronik paranın ötesinde depolanmasını ve ödemelerin ötesinde işlemleri desteklemek için genelleştirir.

Nervos CKB, Nervos Ağı için tüm katman 2 protokolleri, entegrasyonları ve ölçeklendirme çözümlerinin temelini oluşturan temel Katman 1 Çalışma Kanıtı blok zinciridir.

Nervos Ağı

Nervos Ağı, Nervos'un tüm ekosistemini temsil eder ve Nervos CKB ve CKByte tokenı tarafından desteklenen protokoller, katman 2'ler ve genel blok zincirlerinden oluşan bir koleksiyondur.

Nervos'taki temel tasarım ilkesi, yan zincirler, plazma zincirleri ve durum kanalları gibi katman 2 çözümlerinin bir blok zinciri sistemini ölçeklendirmenin en iyi yolu olmasıdır. Yüksek performans ve TPS elde etmek için büyük ölçüde denenmemiş ve yeni fikir birliği mekanizmaları yoluyla temel katmanın ademi merkeziyetini ve güvenliğini tehlikeye atmak yerine, neredeyse sınırsız işlem yetenekleri ve minimum işlem maliyeti sağlayan katman 2 çözümlerini kullanmak için tasarlanmış bir katman 1 blok zincirine güvenli, izinsiz ve merkezi olmayan olun. Bize göre ölçeklenebilirlik üçlemesini çözmenin tek yolu bu.

Şu anda Nervos ekibi tarafından üzerinde çalışılan birkaç dağıtımın yanı sıra - işletmeler, geliştiriciler ve kullanıcılar, katman 2 çözümlerini, dapp'leri, protokolleri ve blok zincirlerini dağıtmak için CKB'yi kullanmaya davet ediliyor ve teşvik ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ