Nestle ve Carrefour İBM ile Ortaklık Kurdu

Nestle ve Carrefour Sektörde Blockchain Teknolojisini Kullanmak İçin İBM İle Ortaklık Kurdu

İsviçre merkezli gıda devi Nestlé, Fransız süpermarket zinciri Carrefour ve IBM, 15 Nisan tarihli bir basın bülteninde, Fransız gıda marketi, ürünlerini takip etmek üzere Blockchain teknolojisini kullanmak için ortaklık yaptılar.

Her ikisi de IBM'in Food Trust Blockchain platformunun üyesi olan Nestlé ve Carrefour, günümüzde teknolojiyi kullanacak ve tanınmış anlık patates püresi Mousline'ın tedarik zincirini takip edecek.

Piyasaya sürüldükten sonra alışveriş yapanlar, belirli bir paketteki patateslerin nereden geldiğini ve belirli Carrefour mağazasına yolculuklarını tam olarak bilmek için akıllı telefonlarıyla bir QR kodunu tarayabilecekler.

“Her bir ürün, ürün ambalajındaki QR kodunu kullanarak, kullanılan patates çeşitleri, üretim tarih ve yerleri, kalite kontrol bilgileri ve ürün raflara ulaşmadan önce depolama yerlerini ve tarihlerini dahil olmak üzere üretim tedarik zinciri hakkındaki bilgilere erişmek için akıllı telefonlarında güvenli bir platform kullanabilecek.

Duyuru, Birleşik Devletler süpermarket zinciri Albertsons'un, ürünlerinden buzdağı marulunu takip etmek için daha fazla potansiyel ile izlemek için Food Trust kullandığını söyledikten birkaç gün sonra geldi.

Dünya çapında, yaklaşık beş milyon farklı gıda maddesi, tedarik zincirinde, sanayi nişi büyüdükçe bir şekilde Blockchain'i zaten kullanıyor.

Carrefour, basın açıklamasında “Bu ortaklık, tüketicilere gıda sektöründe daha fazla şeffaflık getirmek için her şirketin ortak değerlerine dayanıyor” dedi ve ekledi:

    “Sadece bir akıllı telefon kullanarak bir ürünü tarayarak, tüketiciler tedarik zinciri ve üretimi hakkında güvenilir ve yanlışlanamaz bilgiler elde edecekler.”

Carrefour süt izleme teknolojisini uygulayarak son aylarda Blockchain entegrasyonunu hızlandırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ