New York Başsavcısı Letitia James, kripto para birimine yatırım yapma konusunda bir uyarı yayınladı. Kripto pazarının "son derece tahmin edilemez" ve "istikrarsız" olduğunu söyledi ve piyasanın geçen ay "rekor düşüşlere" ulaştığını belirtti.

New York Başsavcısı, Kripto Pazarına Yatırım Yapılması Konusunda Uyardı: Son Derece Öngörülemez ve İstikrarsız Olduğunu Söyledi

New York Başsavcısı Kripto Paralar Hakkında Uyarıda Bulundu

New York Başsavcısı Letitia James Perşembe günü kripto para birimlerine yatırım yapma konusunda bir uyarı yayınladı. New York Başsavcılığı'nın resmi Twitter hesabı şu tweet'i attı:

Kripto para piyasası son derece tahmin edilemez. Daha geçen ay, piyasa rekor seviyelerde düşüş yaşadı ve yatırımcılar yüz milyarlarca dolar kaybetti.

James şunları ekledi: "New Yorklular temkinli olmalı ve zor kazanılmış paralarını bu istikrarsız pazara sokmadan önce iki kez düşünmeli."

Geçen yıl James, kripto para ticaret platformu Coinseed'i kapattı . Ayrıca iki kripto kredi platformuna karşı harekete geçti .

New York Başsavcısı'nın uyarısı, haftalarca kripto para birimi satışının ardından geldi. Ancak Twitter'daki birçok kişi, kripto pazarının geçen ay rekor düşük seviyelere ulaştığı iddiasına itiraz etti.

Bazı ülkeler de kripto para piyasasındaki düşüşlerin ardından kripto para birimlerine yatırım yapılması konusunda uyarılarda bulundu. Buna ek olarak, kripto para birimi terra (LUNA) ve stablecoin terrausd (UST) Mayıs ayında çöktü ve neredeyse tüm değerini kaybetti.

İki kripto para biriminin çöküşünün ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, birçok kripto para biriminin başarısız olacağı konusunda uyarıda bulundu.

Bu hafta, Singapur başbakan yardımcısı perakende yatırımcılara kripto para birimlerinden uzak durmalarını tavsiye etti. Hindistan Merkez Bankası Başkanı Hindistan Merkez Bankası (RBI), LUNA ve UST felaketinin ardından kripto para birimi hakkında bir uyarı yayınladı.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey , geçen hafta bitcoin'in gerçek bir değeri olmadığı ve pratik bir ödeme aracı olmadığı konusunda uyarıda bulundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ