New York Belediye Başkanı, kripto madenciliğine karşı olduğunu dile getirdikten sonra Bitcoin topluluğuyla arası açıldı.

New York Belediye Başkanı, kripto madenciliğine karşı olduğunu dile getirdikten sonra Bitcoin topluluğuyla arası açıldı.

New York şehrinin kripto para dostu Belediye Başkanı Eric Adams, Albany'de seçilmiş yetkililerle yerel bir hükümet bütçesi görüşmesi sırasında kripto madenciliğine karşı olduğunu dile getirdikten sonra Bitcoin topluluğunu şaşırttı:    Kripto madenciliğini değil kripto para birimini destekliyorum.

New York Eyalet Meclisi Üyesi Dr. Anna Kelles, Adams'ı kripto ile madenciliği arasındaki ayrımı yaptığı için övdü. New York şehrinin çevreye zarar veren kripto madenciliğini desteklemeden ABD'nin kripto başkenti olabileceğini de sözlerine ekledi.

Birkaç yasa koyucu, Adams'ın kripto para birimlerini yürekten kucaklamasına ilişkin endişelerini dile getirdi. U.Today tarafından bildirildiği üzere Adams, enerji yoğun madenciliğe dayanan iki çalışma kanıtı (PoW) kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum'daki ilk maaş çekini kabul etmeye gönüllü oldu.

61 yaşındaki Belediye Başkanı ayrıca, düşmanca düzenleyici rejimiyle tanınan New York'u kripto para birimi endüstrisinin merkezi haline getirme sözü verdi ve Miami'ye parası için bir şans verdi. Bitcoinciler, Adams'ı "utanç verici" yorumu için eleştirdi ve aynı anda madenciliğe karşı çıkarken kripto yanlısı olamayacağını savundu.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, Demokrat vali adayı Jumaane Williams kısa süre önce Seneca Gölü kıyısına yakın bir toplantı sırasında iş kanıtı (PoW) madenciliğine moratoryum uygulanmasını önerdi. Yerel halk, Finger Lakes'in en büyüğünün ısıtılmasından sorumlu olduğu bildirilen Greenidge Generation Bitcoin madencilik tesisini durdurma çağrısında bulundu.

Terra, Washington Nationals ile "Çığır Açan" Ortaklığa Skor Verdi

Seneca Lake Guardian kâr amacı gütmeyen kuruluş, Adams'ın madencilik karşıtı yorumuna olumlu tepki vererek kripto madenciliğinin olumsuz etkilerine işaret etti:    Bitcoin madenciliği, yerel işletmeleri diz çökerken, suyumuzu zehirlerken ve havamızı ölümcül CO2 emisyonlarıyla doldururken New Yorklulara milyonlarca dolarlık enerji faturalarına mal olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ