New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, New Yorklulara doğrudan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde ödeme yapılmasına izin verebilecek yolları keşfetmek istediğini söyledi.

New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, New Yorklulara doğrudan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde ödeme yapılmasına izin verebilecek yolları keşfetmek istediğini söyledi.

Bloomberg raporuna göre, New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, şehri inovasyon için bir merkeze dönüştürmeye çalışırken New Yorkluların Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde maaş çekleri almasına izin verebilecek yolları keşfetmek istediğini söyledi. Porto Riko'daki gazetecilere konuşan ve Albany milletvekillerinin ilgisini çeken yıllık bir kongre olan Somos Porto Riko Konferansı'na katılan Adams, ilk üç maaş çekini Bitcoin ile almak için bu hafta verdiği sözü yineledi.

Miami ve New York Belediye Başkanları Şehirlerini Kripto Merkezleri Yapmak İstiyor

New York Belediye Başkanının yemini, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez'in bir sonraki maaş çekini Bitcoin ile alacağını açıklamasının ardından geldi. Bu belediye başkanları arasında ortaya çıkan dostane rekabet, her iki adamın da diğer şehir liderlerine meydan okurken kripto emellerini dile getirmeleri için bir platform sağladı. "Bu, oynamadığımın açık bir işareti. Şehir olarak çok korktuk, 'hayır' kültürü haline geldik. Her şeyi reddediyoruz” dedi. "Burası önden liderlik ettiğimiz bir şehirdi."

Adams, Maaşının  Dolar’dan  Bitcoin'e Çevirmesi Gerektiğini Söyledi

New York Belediye Başkanı seçilen, kripto para biriminde ödeme almasının otomatik bir yolu olmadığı için dolar maaşını Bitcoin'e çevirmesi gerektiğini söyledi. Ancak, doğrudan Bitcoin ödemelerine izin verecek mekanizmaları “incelemek” istediğini söyledi. “Böylece New Yorklular maaş çeklerini nasıl almak istedikleri konusunda bir seçeneğe sahipler,” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ