New York belediye başkanı Eric Adams geçtiğimiz günlerde bir tweet atarak ilk üç maaşını Bitcoin olarak alacağını açıkladı.

New York belediye başkanı Eric Adams geçtiğimiz günlerde bir tweet atarak  ilk üç maaşını Bitcoin olarak alacağını açıkladı. Peki bu hamle ne anlama geliyor.

Bir yazar olrak ifade edeyim. Bitcoin’in bu aşamadan sonra herhangi bir reklama ihtiyacı bulunmuyor. Zira Bitcoin rüşdünü zaten ispat etmiş durumda. Diğer taraftan Bitcoin’i artık duymayan kalmadı. Son 5 yılda meydan gelen fiyat hareketliliği öylesine yoğundu ki hemen herkes bu alanla ilgili en azından bir şeyler duydu veya haber okudu.

Belediye başkanı Eric Adams’ın Bitcoin  açıklamasının dikkat çekmesi ise aslında çok normal. Çünkü Belediye Başkanı toplumun gözü önünde olan bir insan. Ayrıca yaşı da çok fazla değil. Biliyorsunuz Y kuşağı ile Z kşağı Bitcoin’e en çok yönelen kuşak.

Tanınırlığa gelince. Bitcoin için bu açıklama ve yapılan twitter  paylaşımı elbette çarklarının gözü önünde cereyan ediyor gibi.  Bu yönüyle bakıldığında gündem oluşturuyor tabi ki.

Önümüzdeki zaman dilimlerinde özellikle Y ve Z kuşağının yönetim kademesine gelmesiyle Bitcoin ve kripto paraların önü daha da açılacak gibi duruyor. Kullanım alanı daha da yaygınlaşacak. Hayatın daha fazla içerisinde yer alacak ve ticari yaşamada yol verecek.

Uluslar arası ticaretin önünün de açılacağı bu gelişme ile birlikte Bitcoin ve kripto paralar önemli bir cazibe haline gelecek. Bekleyip göreceğiz elbette.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ