Çevresel gerekçelerle kripto madenciliği izinlerinin verilmesini kısıtlayan bir yasa tasarısı New York Eyalet Senatosu'ndan geçti.

New York Bitcoin ve Kripto Para Madenciliğini Kısıtlayan Yasayı Onayladı

Çevresel gerekçelerle kripto madenciliği izinlerinin verilmesini kısıtlayan bir yasa tasarısı New York Eyalet Senatosu'ndan geçti. Demokrat Senatör Kevin Parker tarafından desteklenen tasarı 36-27 oyla kabul edildi ve şimdi demokratik kontrollü Eyalet Meclisi'ne gidiyor.

Tasarı Ne Getiriyor?

Tasarı, eyaletin mevcut Çevre Koruma Yasasını güncelleyerek, mevcut enerji kullanım seviyelerinde çıkış operasyonlarını sınırlarken, “karbon bazlı yakıt kullanan bir elektrik üretim tesisi” içinde herhangi bir yeni maden ruhsatının faaliyet göstermesini yasaklıyor.

Tasarı, yeni token’ler oluşturulmadan önce blok zincirindeki işlemleri doğrulamak için büyük miktarda bilgi işlem gücüne dayanan bir proof of work consensus modeli kullanan Bitcoin gibi herhangi bir kripto para birimi için geçerlidir.

Tasarının yazarları, eski enerji santrallerinin madencilik faaliyetlerine dönüştürülmek üzere yeniden kullanılmasına ilişkin artan uygulamadan endişe duyuyorlardı. Bu tür bir operasyon olan ve eski bir kömür yakıtlı elektrik santralinde kurulmuş Greenidge Generations bu tür endişelere bu yıl 1 Haziran itibariyle karbon denkleştirme kredileri satın alarak yanıt verdi.

Kömürle çalışan Bitcoin madenciliğine ilişkin çevresel kaygılar da yakın zamanda Çin'in İç Moğolistan eyaletini kripto madenciliğini tamamen yasaklamaya sevk etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ