NYDFS, stablecoin ihraççılarının, ajans tarafından yazılı olarak yeşil ışık yakılması için net itfa politikaları geliştirmesi gerektiğini söyledi.

New York Düzenleyicisi, Stabilcoinlerin "Tam Desteklenmesi Gerektiğini" Söylüyor

NYDFS, stablecoin ihraççılarının, ajans tarafından yazılı olarak yeşil ışık yakılması için net itfa politikaları geliştirmesi gerektiğini söyledi.

New York'un finansal hizmetler düzenleyicisi, eyalette faaliyet gösteren ihraççılardan beklentilerini ortaya koyan stabilcoinler hakkında yeni bir kılavuz yayınladı.

Stablecoin'ler, her bir stabilcoin biriminin nominal değerine eşit bir varlık rezervi tarafından tamamen desteklenirken, her zaman ABD doları için itfaya hazır kalır.

Yargı yetkisinin finansal hizmetler düzenleyicisi Çarşamba günü yeni yayınlanan kılavuzda, New York eyaletinde işlem gören ABD doları destekli sabit paraların artık gelişmiş muhafazakar rezerv gereksinimlerini karşılaması gerektiğini söyledi.

Rehberlik kapsamında, New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), ajansın yetkisi altında faaliyet gösteren stablecoin ihraççılarının karşılaması için gerekli bir dizi temel kriter belirledi.

TerraUSD ekosisteminin çöküşü, hem ABD'de hem de yurtdışında birden fazla düzenleyiciyi uyardı ve daha fazla potansiyel piyasa istikrarsızlığını engellemek için geçici düzenlemelere yol açtı.

Düzenleyici bir açıklamada, Stablecoin'lerin her bir iş gününün sonunda her bir birimin nominal değerine eşit olması gereken bir varlık rezervi tarafından "tamamen desteklenmesi" gerektiğini söyledi.

“Durağan koini ihraç eden, istikrarlı paranın herhangi bir yasal sahibine, istikrarlı para birimlerini ihraççıdan zamanında ve eşit olarak geri alma hakkı veren, önceden DFS tarafından yazılı olarak onaylanan açık, göze çarpan geri ödeme politikaları benimsemelidir. ABD doları, "kılavuzda yazıyor.

Bu varlıklar, stablecoin ihraççısının günlük operasyonel fonlarından ayrı olmalı ve bir ABD eyaleti veya federal olarak yetkilendirilmiş bir saklama kurumu veya varlık saklama kuruluşu ile gözetim altında tutulmalıdır.

USDC'nin tamamen dolar mevduatları ve kısa vadeli ABD Hazineleri tarafından desteklendiğini ve bu nedenle Terra'nın başarısız algoritmik yaklaşımının tam aksine ABD doları için kullanılabilir olduğunu doğrulayan Circle gibi ihraççılar için bu iyi olmalı.

Rehberliği takiben, bağımsız bir Yeminli Mali Müşavirin, stabilcoinlerinin söyledikleriyle desteklendiğinden emin olmak için ihraççının iddialarını ayda bir kez doğrulaması bekleniyor.

Ajans, NYDFS'nin düzenleyici kılavuzunun, gözetimi altındaki düzenlenmiş kuruluşlar tarafından listelenen ancak ihraç edilmeyen ABD doları destekli sabit paralar için geçerli olmadığını söyledi.

Değerleri genellikle 1: 1 fiat para birimlerine veya altın gibi emtialara sabitlenen bu kripto varlık sınıfını çevreleyen en son sıkılaştırma düzenlemeleri dizisidir.

Cuma günü Japonya, sabit paraların yen veya diğer yasal ihaleye bağlanması için yasal bir çerçeve oluşturarak kendi yatırımcı koruma yasasını onayladı ve sahiplerine onları nominal değerde kullanma hakkı verdi.

Birleşik Krallık ayrıca, Terra'nın düşüşünü takiben, ülkenin potansiyel ödeme firması iflasları olarak gördüğü tüketicileri korumak amacıyla elektronik para ve ödemelerin gözetimi söz konusu olduğunda, birincil mali düzenleyicisinin dişlerini keskinleştirmenin yollarını araştırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ