New York'un finansal hizmetler düzenleyicisi, devletin ihraççılardan ne beklediğini özetleyen stablecoin'ler hakkında yeni bir kılavuz yayınladı.

New York Düzenleyicisi, Stablecoin

New York'un finansal hizmetler düzenleyicisi, devletin ihraççılardan ne beklediğini özetleyen stablecoin'ler hakkında yeni bir kılavuz yayınladı. Stablecoin'ler, her bir stablecoin biriminin nominal değerine eşdeğer bir varlık rezerviyle tamamen desteklenmeli ve her zaman ABD doları için kullanılabilir olmalıdır.

New York'un finansal hizmetler düzenleyicisi Çarşamba günü, eyalette takas edilen ABD doları destekli dijital paraların artık güçlendirilmiş muhafazakar rezerv standartlarını karşılaması gerektiğini duyurdu.

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), ajansın yetki alanı altında faaliyet gösteren stablecoin ihraççılarının yerine getirmesi gereken temel kriterleri özetleyen bir kılavuz yayınladı.

Müfettiş Adrienne A. Harris, danışma belgesinin yayımlanmasında, "DFS, 2018'de New York'ta ihraç edilmek üzere USD destekli ilk stabilcoinleri onayladığından beri, düzenlemeye tabi kuruluşlarımız muhafazakar rezerv gereksinimlerini karşılamak ve tüketicileri korumak için rutin tasdikler sağlamak zorunda kaldı. çıkarılan dijital paraların istikrarını sağlamak ”.

Harris ayrıca, “Alandaki uzun yıllara dayanan uzmanlığımızdan yararlanan Düzenleyici Yönergemiz, bugün New York'ta USD destekli sabit paralar ihraç etmek isteyen sanal para birimi şirketleri için net kriterler oluşturuyor” dedi.

Hem Amerika Birleşik Devletleri'nde hem de uluslararası alanda birden fazla yetkili, TerraUSD ekosisteminin bozulması nedeniyle uyarıldı ve bu da ek piyasa oynaklığını önlemek için geçici düzenlemelere yol açtı.

Kılavuzda Belirtilen Şartlar Nelerdir?

Düzenlemeye göre, stablecoin'ler, her iş gününün sonunda her bir öğenin cari fiyatlarına eşdeğer bir varlık rezervi tarafından "tamamen desteklenmelidir".

Kılavuz, "Sabit coin'i ihraç edenin ("İhraççı"), DFS tarafından önceden yazılı olarak onaylanan ve herhangi bir yasal sabit para sahibine sabit para birimlerini para biriminden geri alma hakkı veren açık, göze çarpan itfa politikaları benimsemesi gerektiğini belirtir. İhraççı, ABD doları için zamanında eşit olarak. “

Bu varlıklar, Amerika Birleşik Devletleri eyaleti veya federal olarak yetkilendirilmiş saklama kuruluşu veya varlık saklama kuruluşu nezaretinde tutulmalı ve stablecoin ihraççısının günlük operasyon gelirlerinden farklı olmalıdır.

Ajans ayrıca, “Bu Düzenleyici Kılavuzun amacı, DFS gözetimi altında verilen ABD doları tarafından desteklenen sabit paralar için genel olarak geçerli olacak temel gereksinimleri belirlemektir. Bununla birlikte, DFS, USD tarafından desteklenen herhangi bir belirli sabit para düzenlemesine farklı gereksinimler getirebilir ve bu tür farklı gereksinimlerin açık ve belirgin bir şekilde açıklanmasını gerektirecektir.

Bu, USDC'nin tamamen dolar mevduatları ve kısa vadeli ABD Hazineleri tarafından desteklendiğini ve dolayısıyla Terra'nın başarısız algoritmik yaklaşımının aksine ABD doları için kullanılabilir olduğunu iddia eden Circle gibi ihraççılar için iyi olmalı.

Tarafsız bir Yeminli Mali Müşavirin, sabit paralarının söyledikleri şey tarafından desteklenmesini sağlamak için, kılavuza göre ayda bir İhraççının iddialarını değerlendirmesi beklenir.

Değerleri genellikle 1: 1 fiat para birimlerine veya altın gibi emtialara bağlı olan kripto varlıklarını etkileyen uzun bir sıkılaştırma yasaları serisinin en sonuncusu.

Diğer Ülkelerdeki Mevzuat

Japonya'nın yatırımcı koruma faturası Cuma günü kabul edildi ve sabit paraların yen veya diğer yasal nakit paraya bağlanması için bir yasal yapı oluştururken, sahiplerinin onları nominal değerde kullanmalarına izin verdi.

Terra'nın ölümünün ardından Birleşik Krallık, dijital para ve ödemelerin gözetimi ile ilgili olarak, müşterileri olası ödeme işi iflaslarından korumak için ana finansal düzenleyicisinin dişlerini güçlendirmek için önlemler arıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ