New York'ta yaşayan bir kişi, kredi kartı bilgilerini çalmak ve darknet pazarında satmak için e-ticaret web sitelerini hacklemek amacıyla komplo kurmakla suçlanıyor.

New York’ta Bir Kişi Bir Milyon Dolarlık Bitcoin’i Akladığı İçin Ceza İle Karşı Karşıya

New York'ta yaşayan bir kişi, kredi kartı bilgilerini çalmak ve darknet pazarında satmak için e-ticaret web sitelerini hacklemek amacıyla komplo kurmakla suçlanıyor.

28 yaşındaki New York sakini Vitalii Antonenko'nun, çevrimiçi siber suç pazarlarında çalıntı ödeme kartı verilerini ve diğer kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri satmak için yardımcı komplocularla birlikte çalıştığı iddia ediliyor.

Vitalii ve çetesinin savunmasız e-ticaret sitelerine girmek ve ödeme kartı verilerini çalmak için SQL enjeksiyon tekniklerini kullandıkları iddia ediliyor.

ABD savcıları tarafından yapılan açıklamaya göre, Antonenko ve diğerleri iddia edilen bu yasadışı satışların gelirlerini aklamak için bitcoin yanı sıra geleneksel banka ve nakit işlemleri kullandı.

Mart 2019'da Vitalii Antonenko New York’un John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı'nda kara para aklama suçlamalarından tutuklandı.

Bu haftanın başlarında, bilgisayar ağlarına saldırmak için bir komplo, yetkisiz erişim cihazlarında insan ticareti ve bir miktar para aklama suçlarından mahkum edildi. ABD Adalet Bakanlığı'na göre, yetkisiz erişim ve erişim cihazlarındaki trafiğe erişim komplosu beş yıla kadar hapis cezası, üç yıllık denetimli serbest bırakma, 250.000 dolar para cezası aldı.

Eğer en ciddi kara para aklama suçlarından hüküm giyerse, Vitalii Antonenko 20 yıla kadar hapis cezası, 500.000 dolar para cezası, tazminat gibi potansiyel bir hapis cezası ile karşı karşıya.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ