ABD'deki Coronavirus salgınının merkez üssü olan New York, yeni enfekte ve ölüm sayısında bir düşüş olduğunu bildirdi. Ancak hükümet, pandemi ABD'deki "zirvesine" yaklaştıkça daha fazla ölüm konusunda uyardı.

New York’ta Yeni COVID 19 Vakalarının Sayısında Azalma Görülüyor

ABD'deki Coronavirus salgınının merkez üssü olan New York, yeni enfekte ve ölüm sayısında bir düşüş olduğunu bildirdi. Ancak hükümet, pandemi ABD'deki "zirvesine" yaklaştıkça daha fazla ölüm konusunda uyardı.

Amerika Birleşik Devletleri, tüm dünyada en fazla sayıda Coronavirus - COVID 19 vakası bildirmiştir. New York'un uzun süredir yeni davalarda bir düşüş bildirdiğinden, ufukta bir umut titreşimi var gibi görünüyor. New York, ABD'deki koronavirüs salgınının merkez üssüdür. Ancak ABD Başkanı Donald Trump, salgının önümüzdeki günlerde zirveye ulaşacağı konusunda uyardı.

ABD önümüzdeki günlerde pandeminin zirvesine dayanacak

ABD Başkanı Donald Trump, yeni enfeksiyonların ve ölümlerin sayısındaki düşüşü iyi bir işaret olarak nitelendirdi, ancak pandemi ülkedeki “zirveye” yaklaştıkça daha fazla ölüm olduğu konusunda uyardı. ABD, dünyadaki en yüksek COVID-19 raklamlarını 337.274 doğrulanmış enfeksiyon ve 9.619 ölüm olarak bildirdi. Almanya ayrıca bir hafta içinde yeni vaka ve ölüm sayısında bir düşüş olduğunu bildirdi. Daha önce, ABD hükümeti ülkedeki toplam ölüm sayısının 100.000 ila 200.000'e ulaşabileceğini belirtmişti.

“Vakaların çabuk düşüp düşmeyeceğini söylemek için henüz çok erken.”

 New York Valisi Andrew Cuomo (1) Pazar günü New York'ta toplam 4.159 ölümle sonuçlanan 594 yeni ölüm bildirdi. Yeni vaka ve ölüm sayısı bir hafta içinde en düşüktü. Vali, şimdi koronavirüs bulaşmış 122.000 New York sakininin olduğunu söyledi. Ayrıca hastaneye kaldırılması gereken hastaların yaklaşık % 75'inin taburcu edildiğini bildirdi. Her şey tekrar normale dönene kadar biraz zaman alacak gibi görünüyor. Vali Andrew Cuomo, davaların tepeden sonra hızlı bir şekilde düşüp düşmeyeceğini veya yavaşça düşüp düşmeyeceğini bilmenin çok erken olduğunu da bildirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ