Tanınmış Shark Tank yatırımcısı Kevin O'Leary, New York'u PoW'u yasaklamaya karşı uyardı ve bunun "sermayeyi korkuttuğunu" söyledi.

New York

Tanınmış Shark Tank yatırımcısı Kevin O'Leary, New York'u PoW'u yasaklamaya karşı uyardı ve bunun "sermayeyi korkuttuğunu" söyledi. Terra ile ilgili olarak girişimci, projenin başarısızlığının endüstrinin geri kalanını yargılamak için kullanılmaması gerektiğini söyledi.

Ünlü televizyoncu Kevin O'Leary, New York'un önerilen Proof-of-Work PoW  yasağından uzaklaşması gerektiğini söyledi. Böyle bir hareket, yalnızca kripto yanlısı yatırımcıları ve sermayelerini devletten uzaklaştırmaya hizmet eder. New York Eyalet Meclisi, bir ay önce karbon kullanan PoW madencilik tesislerini yasaklayan iki yıllık bir moratoryum yasasını onayladı. Şu anda Senato onayını bekleyen yasa tasarısı, karbon emisyonlarının azaltılmasını savunan çevreciler tarafından memnuniyetle karşılandı. Öte yandan O'Leary, hareketin California ve Massachusetts ile birlikte New York'u "yatırım yapılmaz" hale getireceğini düşünüyor. Üçü, onun görüşüne göre, kötü yönetim ve kripto işletmelerine yönelik sert politikalarla dolu.

New York'ta PoW Kripto Madenciliğini Yasaklamayın: O'Leary

CNBC'ye konuşan O'Leary, kripto işine karşı yapılan itirazın büyük bir hata olduğunu söyledi. Big Apple, bol hidroelektrik güç kaynağından yararlanmakta başarısız olduğunu söylüyor. Çoğu madenci, karbon yakıtları yerine yenilenebilir enerji kullanmayı tercih eder. Shark Tank milyoner yatırımcısı, devletin kripto para işinden vergiler gibi birçok fayda sağlayabileceğini de söyledi.

Bundan çok fazla vergi ve iyi işler alabilirler ve tek yaptıkları sermayeyi korkutup kaçırmak. Örnek olarak, O'Leary, yatırımlarını New York'tan Norveç'e kaydırdığını söyleyerek kişisel deneyimini kaydetti. California ve Massachusetts de yatırım defterinde kara listeye alındı. Bunun yerine girişimci, sermayesini Teksas ve Florida'ya yerleştireceğini söyledi. İkili, dijital varlıkların “yok olmayacağını” bilerek kripto dostu politikalar belirlediklerini düşünüyor. Örneğin Teksas, madencileri ucuz ve bol enerjisini kullanmaya davet etti. Ara sıra kripto firmaları yeşile dönmeleri veya eve gitmeleri için uyarılar alıyor. Değişiklik destek alırken, madenciler de halka PoW'nin önemsiz enerji kullanımını hatırlattı. Bitcoin madencilik konseyi geçen yılın sonlarında kripto para biriminin küresel enerjinin sadece yüzde 0.12'sini tükettiğini söyledi. Bu nedenle, bu argümanlar şu soruyu gündeme getiriyor: Bitcoin madenciliği gibi PoW madenciliği, yüzde 1'in altında bile doğru miktarda enerji tüketimine sahip olacak mı? Ek olarak, enerji kıtlığı sadece kripto karşıtı karakterler tarafından yayılan yanlış bir anlatı mı?

Terra'nın Düşüşü Tüm Endüstriyi Temsil Etmiyor

Terra (LUNA) hakkında konuşan O'Leary, başarısız olan projenin daha sonra "bir stabilcoin'in ne olması gerektiğine dair temel kavram" olmadığını söyledi. Bununla birlikte, dolar destekli bir rezervi olanlar lehine algoritmik stablecoin'i ezdi. Ona göre, UST gibi sabit paralar, tıpkı Las Vegas'ı ziyaret etmek gibi “bir eğlence biçimi”. Ek olarak, stabelcoin gözetiminin işletmelere dijital varlığın nasıl kullanılacağı konusunda rehberlik edeceğini söyleyerek bir düzenleme yanlısı cephe sundu. Net bir çerçeve, çeşitli kripto projeleri arasında sağlıklı bir rekabet yaratacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ