Ross Ulbricht taraftarları, Free Ross kampanyasının bir parçası olarak New York'taki Times Square'de bir pano kiraladı.

New York

Ross Ulbricht taraftarları, Free Ross kampanyasının bir parçası olarak New York'taki Times Square'de bir pano kiraladı.

Birkaç ay boyunca Silk Road’un kurucusu Ross Ulbricht'in serbest bırakılmasını talep eden bir ilan panosu New York Times Meydanı'nda kalacak.

‘Free Ross’ hareketi, meşhur Silk Road darknet pazarının kurucusu Ross Ulbricht'in yayınlanması kampanyasının bir parçası olarak New York’un Times Meydanı’nda bir ilan tahtası tuttu. İlan panosu birkaç ay boyunca mesajı ve resmi gösterecek. Hesap, reklam panosunun web sitesinde yapılan bağışlardan değil Ross destekçileri tarafından finanse edildiğini vurguladı. Ulbricht şu anda çifte ömür boyu hapis cezasına çarptırılıyor ve asla serbest bırakılmayacak.

Ross Ulbricht, darknet web sitesi Silk Road'u işlettiği için tutuklandı.

 Şu anda 36 yaşında olan Ulbricht, kötü şöhretli darknet pazar yeri 'İpek Yolu'nu kurmak ve çalıştırmak suçunda 2013 yılında tutuklandı ve hapsedildi. Ulbricht, uyuşturucu kaçakçılığı, kara para aklama, bilgisayar korsanlığı, cezai girişim ve yasadışı maddelerin internet üzerinden dağıtımına yardımcı olmak ve bunları desteklemek ve şartlı tahliye imkanı olmaksızın iki ömür boyu hapis cezası ve 40 yıl hapis cezas aldı. Bu durumda, aldığı ağır ceza, birçok kişinin suçu karşılamadığına inandığı için eleştirildi. Bu davada, bir örnek teşkil etmek için verilen ceza verilmiştir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ