NYC Başkanı Kathy Hochul, Bitcoin madenciliği teklifine karar verirken adil bir yaklaşım izleyeceğini söyledi.

New York

NYC Başkanı Kathy Hochul, Bitcoin madenciliği teklifine karar verirken adil bir yaklaşım izleyeceğini söyledi. NYC Belediye Başkanı Eric Adams, yasağın New York ekonomisine katkıda bulunan madenciler için bir engel teşkil edeceğini söyledi.

Bu ayın başlarında, New York Senatosu, çevresel kaygıları öne sürerek şehirde Bitcoin madencilik operasyonlarını yasaklayan bir yasa tasarısını onayladı. Ancak New York City  NYC için büyük ekonomik aktivite kaybına yol açacağına inandıkları için tekliften pek memnun değil.

Bununla birlikte, Bitcoin yasaklama yasasını geçip geçmemek için top NYC Başkanı  Kathy Hochul'un sahasında. Uluslararası Elektrik İşçileri Kardeşliği  IBEW  New York'taki Bitcoin madenciliği yasağına karşı çıktı. IBEW, eyalet çapında Bitcoin madencilik merkezleri inşa eden ve yenileyen inşaat işçilerini temsil ediyor. Bitcoin madenciliği önerisine, ekonomik faaliyetlerini büyük ölçüde engelleyeceğini söyleyerek karşı çıktılar.

Şimdilik Vali Hochul, “önümüzdeki altı ayda yapacak çok işimiz var” diyerek kararı yıl sonuna erteledi. Aynı zamanda, işçilerin endişelerini de anlıyor. Geçen ay bir basın toplantısında, Başkan Hochul şunları söyledi:

Çevrenin korunmasını dengelemeliyiz, aynı zamanda çok fazla faaliyet görmeyen alanlara giden iş fırsatlarını da korumalıyız.

Tasarı destekçilerinden bazıları, bu gaz yakan santrallerin kendi ekonomik dezavantajları olduğunu savundu. Geçmişte, Bitcoin madenciliği için fazla elektrik kullanımı konusunda büyük endişeler vardı. Şu anda New York, ABD'deki tüm kripto madenciliği faaliyetlerinin %20'sine katkıda bulundu.

NY Belediye Başkanı Eric Adams Yasağa Karşı Çıkıyor

New York şehrinin yakın zamanda atanan Belediye Başkanı Eric Adams, kendisi bir Bitcoin savunucusu. Aslında Adams, maaşının ilk birkaç ayını BTC'ye de dönüştürdü. Belediye Başkanı şimdi Başkan Kathy Hochul'dan Bitcoin madenciliğini yasaklamayı amaçlayan tasarıyı reddetmesini istedi.

Kanunlaşırsa, Devlet üzerinde büyük bir olumsuz ekonomik etkisi olacağını belirtiyor. Devletin zamanla elde ettiği kazanımları da silip süpürecektir. Crain's New York tarafından bildirildiği üzere, NYC Belediye Başkanı Eric Adams şunları söyledi:

Başkandan, eyaletin yukarısındaki kripto para biriminin önüne geçecek olan tasarıyı veto etmeyi düşünmesini isteyeceğim. Kripto para birimine harcanan milyarlarca dolara baktığınızda, New York lider. Engeller koymaya devam edemeyiz.

Belediye Başkanı ayrıca, yasanın Devlet ekonomisine katkıda bulunan madencilerin önünde bir engel olarak ortaya çıktığını belirtti. Adams, düşen fiyatlara rağmen Bitcoin'e desteğini sürdüren birkaç politikacıdan biri.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ