Bu yazımızda sizlere kripto para birimi Newton Coin (NEW) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve NEW Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Newton Coin (NEW) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi NEW Coin

Bu yazımızda sizlere kripto para birimi Newton Coin (NEW) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve NEW Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Newton Coin (NEW) Nedir?

Newton, yönetişim, işbirliği ve teşvikler etrafında hizmetler sunarak katkıda bulunan tüm katılımcılara fayda sağlayan topluluk temelli bir ekonomi inşa etmeyi amaçlamaktadır. Proje, özel ve halka açık token satışları yoluyla ~32,5 milyon dolar topladı ve Xu Jizhe ve Li Shubin tarafından kuruldu.

Newton, blok üretimi için Yetki Kanıtı konsensüs mekanizmasını kullanacak olan blok üreticisi seçimi için Yetkilendirilmiş Hisse Kanıtı mekanizması uygulamayı planlıyor.

Newton, temel bir genel blok zinciri (New Chain), dağıtılmış bir depolama hizmeti (New Net) ve gelecekteki sürümlerde geliştirilecek olan New IoT dahil olmak üzere tam yığın bir teknoloji mimarisine sahiptir.

Newton ağının yerel belirteci olarak NEW, Ethereum ekosisteminde eterin nasıl çalıştığına benzer şekilde belirteç işlemleri ve akıllı sözleşme yürütme için kullanılacaktır.

Newton, yönetişim, işbirliği ve teşvikler etrafında hizmetler sunarak, katkıda bulunan tüm katılımcılara fayda sağlayan topluluk tabanlı bir ekonomi inşa etmeyi amaçlamaktadır.

Newton, temel bir kamu blok zinciri (Yeni Zincir), dağıtılmış bir depolama hizmeti ( Yeni Net) ve gelecekteki sürümlerde geliştirilecek olan Yeni IoT sunuyor.

Newton ekibi, blok üretimi için Proof of Authority konsensüs mekanizmasını kullanacak olan blok üreticisi seçimi için Delegated Proof of Stake mekanizması uygulamayı planlıyor. Doğrulayıcı olarak seçildikten sonra blok üretim sürecindeki ağırlığı var.

Blok üreticilerini seçmek için Delegated Proof of Stake mekanizması geliştirilme aşamasındadır. Şu anda tüm blok üreticileri proje ekibi ve ortakları tarafından yönetiliyor, ancak ekip gelecekte ağı merkezden uzaklaştırmayı planlıyor.

Şu anda, blok üreticileri herhangi bir blok ödülü almıyor ve blok ödülleri sadece sisteme yönlendirme, oylama vb. ile katkıda bulunan ekosistem katılımcılarına dağıtılıyor.

Blok üreticileri, genel halk başladığında blok ödülleri almaya başlayacak. Newton, temel teknoloji katmanında bir Hyper Exchange Protokolü geliştirdi. Hyper Exchange Protokolü, dijital kimlik ve kredi, tedarik zinciri, dijital pazarlama, ödemeler vb. dahil olmak üzere işlevleri etkinleştirir.

New Chain'in yerel tokeni olan NEW, ETH'nin ETH'nin nasıl çalıştığına benzer şekilde token işlemleri ve akıllı sözleşme yürütmeleri için kullanılacaktır. Ethereum ekosistemi. Newton üzerinde çalışan ilk uygulama, aracıları ortadan kaldırmayı amaçlayan blockchain tabanlı bir e-ticaret platformu olan New Mall'dır.

Perakende sektörüne ek olarak, Newton ekibi ayrıca tarım, tedarik zinciri, kendi kendini finanse etme, ödeme, kamu refahı, oyunlar ve diğer alanlardaki uygulamaları teşvik etmeye kendini adamıştır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ