Bu yazımızda sizlere Nexo (NEXO) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Nexo (NEXO) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi NEXO Token

Bu yazımızda sizlere Nexo (NEXO) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili detayları sunmaya çalışacağız.

Nexo (NEXO) Nedir?

Nexo platformu ve onun tokenı NEXO, ana faaliyeti anında kripto para destekli krediler sağlamak olan Nexo blockchain tabanlı sistemin çekirdeğini oluşturuyor.

Nisan 2018'de başlatılan platform, kripto kredilerinin satın alınmasının her zamankinden daha kolay hale getirildiği modeli, kredilerin kredi puanı kontrollerine güvenmeden itibari parada mevcut olmasıyla teşvik etmeyi amaçlıyor.

Kullanıcıların, desteklenen kripto tokenlarını Nexo cüzdanlarına yatırmaları ve ardından nakit temelli kredilerini hemen almaları gerekir.

Sistem, dijital varlıkları aracılığıyla müşterilerin likiditesine destek sağlamanın ek bir bonusu ile likiditeyi otomatik ve esnek bir şekilde güvence altına almak için bir araç olarak tasarlanmıştır. Nexo, Bitcoin, Ethereum, XRP, Cardano, Monero vb. Gibi popüler seçenekler dahil olmak üzere 20'den fazla kripto para birimini destekler.

Ödemeler USD, EUR, BTC, ETH ve NEXO tokenları ile desteklenir. Blockchain teknolojisi, Nexo Oracle bileşeninin Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeleri işlemenin yanı sıra belirli bir krediyle ilgili verileri depolamakla görevlendirildiği Nexo'nun kalbinde şeffaflık odaklı sistemin omurgasını sağlar. Son olarak, platformun NEXO tokenı, faiz kapsamındaki güvenlik görevi gören bir ERC-20 tokenı.

Nexo Yasal Bir Proje mi?

Nexo projesi, milyonlarca müşterisi ve arkasında on yıllık deneyime sahip bir fintech Grubu olan Credissimo biçiminde güçlü bir desteğe sahiptir. Temel faaliyetleri, anında çevrimiçi tüketici kredilerinin sağlanması, e-ticaret finansmanı ve ödeme hizmetleri etrafında dönmektedir.

Credissimo ekibi, modern kripto teknolojisiyle desteklenen dijital varlıklar dünyasına benzer bir işlevsellik sunmaya çalıştı ve böylece Nexo projesini doğurdu.

Kripto ile ilgili projelerin kendilerini genellikle düzenleyici kurumların incelemesi altında bulduğu ve halkı ikaz ettiği düşünüldüğünde, Credissimo'nun birkaç Avrupa bankacılık ve finansal hizmetler otoritesinin gözetiminde çalıştığı göz önüne alındığında, Nexo ile ilgili durum en azından biraz daha rahat olmalıdır.

Nexo Neyi Başarmaya Çalışıyor?

Nexo projesi, geliştiricilerinin finansal teknoloji endüstrisinde en acil olarak tanımladığı birkaç sorunu çözme hırsından doğdu.

Nexo, özellikle kriptoların artan popülaritesi çağında, dijital varlıkların boşta durmasını önlemek istiyor. Kripto para birimlerini yaygınlaştırma süreci hala devam ederken, bu teknolojileri ilk benimseyenler zaten önemli bir servet yarattı. Nexo geliştiricileri, yatırımcıların, işadamlarının, madencilerin ve profesyonel olmayan kullanıcıların, ya düzenlemelerin olmaması ya da yeterli teknolojik altyapının olmaması nedeniyle değeri zaman içinde boşta kalabilecek dijital varlıklara el koymaktan kaçınarak bu zenginlikten yararlanmasını istiyor.

Nexo’nun anlık kripto kredisi modeli, uzun süreli tutma sorununu iki düzeyde çözmeye çalışır: kullanıcılar, USD, JPY veya EUR gibi fiat para birimleri cinsinden ifade edilebilen "canlı" nakde erişimi güvence altına alırken, kripto varlıklarını elinde tutmaya devam edebilir. Ek olarak, kripto destekli kredileri, Nexo hesaplarıyla bağlantılı dijital varlıkların piyasa değeri tarafından güvence altına alınma avantajından yararlanacak.

Dijital varlıkların tasfiyesi, Nexo'nun hızlı bir şekilde elde edilebilen nakit erişimiyle azaltmayı umduğu yorucu ve uzun süreli bir süreç olabilir. Günümüzün dijital varlıkları, gereksinimleri bir platformdan diğerine büyük ölçüde değişebilen kripto borsalarında işlem görüyor. Genellikle yavaş hareket eden prosedürleri ve geri çekilme sınırlamaları bazen modern dijital ekonominin taleplerine uygun olarak görülmez. Bu, bu varlıkları itibari para birimlerine dönüştüren ve müşterilere ek ücretler ve prosedür darboğazları yükleyen normal bankalarla çalışma ihtiyacı ile daha da şiddetlenir. Nexo ekibi, bu uygulamaları azaltmayı ve nakit paraya küresel erişim sunmayı umuyor, bu da kullanıcıların yatırım fırsatlarını yakalama ve likidite ihtiyaçlarını zamanında karşılama konusunda daha çevik olmalarını sağlıyor. Aynı zamanda dijital varlık sahiplerinin ek işlem, para çekme veya platform ücreti ödemesi gerekmez.

Nexo'nun izin verdiği şekilde, dijital varlıklar üzerindeki mülkiyetin elde tutulması, sahiplerine değer takdiri / amortismanı ile uğraşırken daha fazla esneklik sağlamalıdır. Dijital varlıklarını fiat para birimleri için satma baskısından kurtulmuş olan dijital varlıkların sahipleri, bu varlıkların zamanında sağlayabileceği gelecekteki fiyat değişikliklerinden kar etme seçeneğine sahiptir. Nexo tarafından satışa alternatif olarak sağlanan kripto kredileri, sermaye kazançlarını korumalarına ve varlıklarının zenginlik yaratma potansiyeli ile daha fazlasını yapmalarına izin vermelidir. Ek olarak, dijital varlıkların fiili satışının gerçekleşmemesi gerçeği, Nexo kullanıcıları genellikle bu koşullar altında tetiklenen vergilere maruz kalmayacaklar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ