Önde gelen kripto para birimi borç veren Nexo, finansal zorluklar karşısında operasyonlarını durduran sıkıntılı rakip Vauld'u satın almayı teklif etti.

Nexo, Sorunlu Rakip Vauld

Teklif, Singapur merkezli şirketin yeniden yapılandırma seçeneklerini araştırdığını söylemesinin ardından geldi.

Nexo, Vauld'un Satın Alımını Keşfetmek İçin Özel Anlaşma Sağladı

Müşteriler için para çekme ve diğer işlemlerin askıya alındığını açıklayan Singapur merkezli kripto kredisi ve ticaret platformu Vauld'a sıkıntılarından bir çıkış yolu sunuldu. Salı günü, büyük kripto borç veren Nexo, Vauld ile rakip şirketin amaçlanan satın alınmasıyla ilgili özel görüşmeler için 60 günlük bir keşif süresi veren gösterge niteliğinde bir ön şart belgesi imzaladığını açıkladı.

Pazartesi günü, Vauld'un yönetimi, "uçucu piyasa koşulları" ve "finansal zorluklar" nedeniyle operasyonları durdurduğunu söyledi. Ayrıca ortaklarındaki finansal zorluklara atıfta bulundu ve müşterilerinin yaklaşık üç hafta içinde yaklaşık 198 milyon dolarlık geri çekilmesinden mevcut piyasa ortamını sorumlu tuttu.

Sektördeki bu son stres işaretinin arka planında Nexo yaptığı açıklamada, "sektöre yardımcı olmak için artık yetenekli ve iyi sermayeli kuruluşlara" bağlı olduğunu belirtti. Başlatılan durum tespiti sürecinin tatmin edici bir sonucu olması durumunda, borç veren Vauld'un %100'üne kadarını satın almayı, operasyonları yeniden düzenlemeyi ve "Asya'da daha derin bir varlık" aramayı planlıyor.

“Piyasadaki sert düşüşten etkilenen herkese sempati duyuyoruz. Ancak, zor zamanlar bize her zaman iş modelinin uygulanabilirliğinin ve ihtiyatlı risk yönetiminin önemini öğretiyor. Nexo'nun Kurumsal Finansman ve Yatırımlar başkanı Tatiana Metodieva, sektör liderlerinin mevcut krizden çıkmaları kaçınılmaz” dedi.

Nexo, 800.000'den fazla müşteriyi etkileyen "anında yardım sağlamayı ve Vauld'un platformunda uygulanan para çekme sınırlamalarını hafifletmeyi" hedeflediğini söyledi. Aynı zamanda, borç veren Vauld'un müşterilerine daha geniş bir perakende ve kurumsal ürün yelpazesi ve iyileştirilmiş hizmetler sunma seçeneklerini keşfetmek de dahil olmak üzere geleceği planlıyor.

Vauld'un CEO'su Darshan Bathija, “Nexo çatısı altında faaliyet göstermek, müşterilerimize karşı mütevelli yükümlülüklerimizi yürütmeye devam etmek ve aynı zamanda her iki şirketin iddialı yol haritalarını ne olursa olsun yerine getirmek için bizi anında güçlü bir konuma getiriyor."

Kripto kredi sektörü, son birkaç yılda önemli bir büyüme kaydetti, ancak son piyasa düşüşünden ve Mayıs ayında terrausd (UST) stabilcoinin çöküşü gibi olumsuz olaylardan etkilendi. Haziran ayında, ABD'li borç veren Celsius, yine piyasa koşullarını gerekçe göstererek para çekme işlemlerini askıya aldı ve onu birkaç gün önce aynısını yapan Voyager izledi. Nexo, Celsius'un varlıklarını satın almayı da teklif etmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ