NFT alan adları, üzerine inşa edildikleri ilke ve teknikler ve çalışma biçimleri nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor.

NFT Alan Adları, Web3 Biletinizdir. Kendinizinkini Quik.com

NFT alan adları, üzerine inşa edildikleri ilke ve teknikler ve çalışma biçimleri nedeniyle giderek daha popüler hale geliyor. NFT alan adları temel olarak bir blok zinciri üzerinde oluşturulmuş ve basılmış ve merkezi olmayan bir şekilde dijital bir varlık olarak işlev gören ve sahibine üçüncü taraf müdahalesi olmadan tam mülkiyet sağlayan alan adlarıdır. Ayrıca, geleneksel alan adlarının yapabileceğinden çok daha fazla uygulamayı geliştirme gücüne sahip olacak şekilde inşa edilmiştir.

Buna ek olarak, NFT alan adları, yarının internetinde a.k.a Web 3.0'da merkezi olmayan web sitelerini barındırmak için kullanılacak alan adlarıdır. Bu nedenle, bu onları Web3 biletiniz yapar. Onlara sahip olduğunuzda, bunlar sizindir ve herhangi bir soruyu yanıtlamak zorunda kalmadan veya herhangi bir üçüncü taraf gözetmen tarafından kısıtlanmadan kendi merkezi olmayan web sitelerinizi barındırabileceksiniz. Geleneksel alan adlarından farklı olarak, yenileme ücretini sürekli ödemeniz bile gerekmez, çünkü yoktur.

Tüm bu özel avantajlar ve uygulamalar kafanızın içine girmiş görünüyor. Durum buysa, Quik.com'un Web3'e girme yolunuzu nasıl daha kolay ve hızlı hale getirebileceği aşağıda açıklanmıştır. Öğrenmek için okumaya devam edin.

Quik.com'da Ne Tür NFT Alan Adları Mevcuttur ve Nasıl Alınır?

Quik.com bir NFT alan adı pazarıdır ve kullanıcılarının istedikleri kadar kripto alan adı basmasına, satın almasına ve satmasına olanak tanır. Şimdi, Quik.com ne tür NFT alan adları sunuyor? Quik.com, favori NFT alan adınıza bağlanmak ve blok zincirinde para basmak için Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir dizi TLD sunar.

Bir tane almak için tek yapmanız gereken metamask'ınızı veya cüzdanınızı web sitesine bağlamak ve ardından ana sayfaya gitmek. Listelenen TLD'lerin bir listesi var. Hangisinin size en uygun olduğunu bulduktan sonra, üzerine tıklayabilir ve ardından Quik.com'da bulunan sağlam arama mekanizmasını kullanarak NFT alan adı uygunluğunuzu arayabilirsiniz. Nane düğmesi, NFT alan adınızın uygun olduğunu gösteren açılır. Bu düğmeye tıklamak, kripto cüzdanınızda görünecek bir işlemi başlatacaktır. Alan adınızı kendinize basmak için bunu onaylayın.

İşte bu kadar ve Quik.com üzerinden web3 biletinizi aldınız. Ayrıca, istediğin kadar varken neden bir tane var? Quik.com'da alan adlarınızı bir kenara bırakın, kaybedecek hiçbir şey yok. Bunları kripto para cüzdanınızda saklayabilir veya birazdan bahsedeceğimiz Quik.com Ekosisteminde kullanabilirsiniz.

Quik.com Ekosistemi NFT Alanlarını ve Web3'ü Nasıl Birbirine Bağlar?

Quik.com Ekosistemi, kullanıcılarının basılmış NFT alan adlarını en kullanışlı ve ilkeli şekilde kullanmalarını sağlamak için basit bir yol buldu. Yakında piyasaya sürülecek bir krom uzantısı, kullanıcılarının merkezi olmayan web sitelerini web3'te barındırmak için kripto alan adlarını kullanmalarına izin verecek. Bu, NFT alan adının sahibini, yarının İnterneti olarak da adlandırılan web3'te gelişecek olan içerik oluşturma endüstrisine pratik olarak bağlar ve pratik olarak kullanıcıya web3'e bir bilet verir. Kullanıcı ayrıca krom uzantısını kullanarak web3'te gezinebilecek.

Ayrıca, Quik.com'un NFT alan adlarını basıp satarsanız, NFT alan adının bundan sonra yaptığı her işlemden sonsuza kadar telif ücreti olarak yararlanırsınız. Ayrıca, Web3 muhtemelen yakında devralacağından, neden kartlarınızı doğru oynamıyorsunuz?

Quik.com ekosistemindeki diğer bir yardımcı program, onaltılık kripto cüzdan adreslerinin değiştirilmesidir. NFT alan adınızı, cüzdan adresiniz olarak hareket etmesi için atayabilirsiniz ve tüm işlemler bu adres üzerinden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilecektir. Hepsi bu kadar değil, ilerledikçe Quik.com ekosistemine kesinlikle çok daha fazla uygulama eklenecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ