2021 yılında son derece popüler olan NFT’ler için tehlike çanlarının çalmaya başlayabileceği ifade ediliyor.

NFT Alanı Riskli Hale Gelebilir!

2021 yılında son derece popüler olan NFT’ler için tehlike çanlarının çalmaya başlayabileceği ifade ediliyor. Zira önemli ölçüde meblağların yatırıldığı NFT’lerde ciddi anlamda zarar durumları açığa çıkmaya başlamış durumda. Bu gelişme beraberinde de riskleri barındırdığı için yatırımcıların son derece dikkatli olması gerekiyor.

2022 yılını NFT alanı için oluşan coşkunun coşkunun ardından sağlıklı bir temele oturma yılı olarak değerlendirmek mümkün. Bu yönüyle bakıldığında NFT’ler  için göz kamaştıran manşetleri biraz daha temkin ile karşılamak gerekiyor.

Bir koleksiyon çok fazla ilginizi çekebilir. Ancak burada bizim yaklaşımımız her koleksiyonun çok değerli olmayacağı yönüyle. NFT pazaryerlerinin sayısının son derece fazlalaşmış olması da ayrı bir sorgulanması gereken bir gerçeklik olarak karşımızda duruyor.

Ünlü CEO’lardan ve markalardan gelen NFT açıklamaları ise piyasanın bir başka coşku havasını yansıtıyor. Geçtiğimiz haftalarda hatırlanacağı üzere Starbucks’ın NFT piyasasına girme niyeti olduğu vurgulanmıştı.

NFT alanına yönelik olarak yapılan milyon dolarlık yatırımlar hepimizin kulağına hoş gelse de burada önemli olanın karavana atış yapmamak olduğu herkesçe bilinmeli.

İngiltere hükümeti bile kraliyet ailesini yansıtan ilk kraliyet NFT’sini piyasaya sürdüğüne göre bu alanda gösterilen çabayı elbette takdir etmek gerekiyor. Ancak bizim hamleleri takdir etmemiz bu alanın riskli hale geldiğini belirtmemize de engel değil elbette.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ