NFT alanı 2021’de parladı ve bu parlaklık hiç bitmeyecek gibi duruyor.

NFT alanı 2021’de parladı ve bu parlaklık hiç bitmeyecek gibi duruyor. Zira artık herkes bu alanın bir parçası haline gelmek için yarışıyor adeta. Peki pastanın parçası olmak veya olmaya çalışmak normal bir durum olarak mı algılanmalı.

Kimi görüşler sanatçının trendler üzerine üretim yapmaması gerektiğine odaklanıyor. Diğer taraftan NFT’nın ortaya çıkışıla birlikte sanatçılara yeni bir üretim ve satış platformunu doğduğu gerçeği ile karşı karşıyayız. Alana bakıldığında NFT alanının henüz lobilerin oluşmadığı özgür bir alan olduğu görülüyor.

NFT alanı elbette bazı algılarımızı da değiştiriyor. Örneğin aldığınız bir esere fiziksel olarak dokunma gibi bir durum söz konuş değil. Bu yönüyle değerlendirildiğinde farklı bir sanat girişimi aslında. Tabi alana yönelik uyanan merakı da es geçmemek gerekiyor.

Açıkçası uyaran merak kimi insani özelliklerin de ortaya çıkmasını sağlayacak. Koleksiyonerlerin bir kısmı yeni bir sanat aracıyla tanışma heyecanı yaşarken kimileri de bu alana borsadaki hisse senetleri gözüyle bakıyor.

NFT alanında pastanın parçası olmak isteyenlerin bir hikayelerinin olması gerekiyor. İlerleyen zaman dilimlerinin pek çok sürprize gebe olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak bir gerçeklik var ki, o da bağımsız sanatçıların bu alana yoğun bir şekilde ilgi göstereceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ