2020 yılının ortalarından başlayan ve 2021 yılında da devam eden NFT coşkusunu hepimiz hatırlıyoruz değil mi?

NFT Coşkusu Bitiyor Mu?

2020 yılının ortalarından başlayan ve 2021 yılında da devam eden NFT coşkusunu hepimiz hatırlıyoruz değil mi? Milyonlarca dolarlık rakamlara alıcı bulan NFT eserlerin coşkusunun azaldığı bir aşamaya girdik gibi görünüyor.

Kuşkusuz böyle düşünmezse sebep olan bazı gelişmeler var şimdi. Öncelikle FED’in faiz artırması neticesinde faiz oranları yükselince NFT etrafında oluşan coşkunun bitebileceği belirtiliyor.

FED’in para sıkılaştırmasına yönelik politikalarının öncelikli olarak kripto para piyasalarını etkilemesi bekleniyor. Böyle bir durumda etkilenecek en önemli olan ise kuşkusuz NFT alanı.

Geçtiğimiz günlerde Jack Dorsey’in ilk tweet’inin NFT’sinin artık eskisi kadar bir değer ifade etmediğini görmüştük. 2021 yılının ilk çeyreğinde 2,9 milyon dolarlık rekor bir fiyata satılan bu NFT’nin şimdi değeri ise 10 bin dolar bile etmiyor. Bu rakam gerçek bir çöküş anlamına geliyor. Zira yüzde 99.9 bir düşüşe karşılık geliyor.

Eldeki NFT’ler için de benzer durumlar söz konusu. Bu durum NFT etrafında oluşan coşkunun artık sona erdiğinin bir işareti olarak yorumlanıyor. Biz de açıkçası her çıkışın bir inişi olduğu gerçeğinden hareketle bu coşkunun bir yerde biteceği kanaatindeyiz. Bu yüzden salt NFT odaklı projelere bu aşamadan sonra dikkat edilmesi gerektiğini vurgulamak istiyoruz. En azından bilinçli bir şekilde hareket etmek bu piyasa için çok önemli.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ