İster ünlüler, ister büyük markalar veya şirketler olsun, NFT alanına daha fazla göz gelecek ve onu kitlesel benimsemeye yönlendirecek.

NFT Dünyası, Niş ve Ana Akım Arasındaki Boşluğu Kademeli Olarak Kapatıyor

İster ünlüler, ister büyük markalar veya şirketler olsun, NFT alanına daha fazla göz gelecek ve onu kitlesel benimsemeye yönlendirecek.Fungible olmayan tokenlerin (NFT'ler) hala niş bir konu olduğu bir sır değil. 2021'de popülaritelerindeki hızlı artışa rağmen, hala NFT'nin ne olduğunu bilmeyen önemli bir insan yüzdesi var. Aşağıdaki grafiğe bakıldığında, NFT'lerin gerçekten ana akıma ulaşması için çok fazla çalışma yapılması gerektiği açıktır.

Bununla birlikte, son aylardan beri bunun gerçekleşmesi için bir potansiyel olduğu ve bu makalede tartışacağım birçok farkındalık ve benimseme belirtisi olduğu açıktır.

Ünlüler, NFT'lerin yükselişinde önemli bir savunucu olmuştur. Başlangıçta, NFT alanı, bugün NFT alanının temellerini oluşturan sanatçılar, yaratıcılar ve yatırımcılar ile başladı. O zamandan beri, ister kendi projelerini yaratarak, ister sadece koleksiyon yaparak, önemli isimler de alana girdi. Son aylarda ünlülerin akını, NFT'lerin erişimini genişletmek açısından son derece değerliydi, ancak NFT alanında herkes en baştan başlar ve değer etkiden doğmaz. Uzun vadeyi düşünmeden NFT koleksiyonları oluşturan birçok ünlü için NFT'leri değerini koruyamadı ve bu noktayı pekiştirdi.

Değer katan ünlüler ile alandan kâr elde etmek isteyenler arasında fark var. Örneğin, Pharrell Williams, Snoop Dogg, Jimmy Fallon, Tom Brady, Paris Hilton, Post Malone, The Weeknd, Stephen Curry, Lil Baby, Timbaland ve DJ Khaled'i ele alalım. Hepsi koleksiyon satın alan ve onları profil resimleri olarak sergileyen ünlüler.

Bu ünlüler kesinlikle NFT alanının büyümesi için önemli bir katalizör olmuştur ve uzaydaki ünlülerin sayısı kartopu gibi arttığından, etkilerinin kripto kültürünü ana akım haline getirmeye yardımcı olacağına şüphe yoktur. Ama en önemlisi, bize katılıyorlar ,dinamikleri değiştirmiyorlar veya kuralları koymuyorlar. NFT alanı ortak bir çabadır ve birlikte değer inşa ediyoruz.

Ünlüler NFT'leri Büyük Bir Şekilde Benimsiyor

Belki de bugüne kadarki en önemli ana akım köprü, Adidas'ın Bored Ape Yacht Club, Gmoney ve PUNKS Comics ile ortaklığı olmuştur. NFT dünyasını heyecanla sarsan bir hareketle Adidas, planlarını tartışmak için bu yeni ortaklarla Adidas Originals adlı yeni bir Twitter hesabı açtı.

Bu alanda, bir dizi önemli şeyi duyurdular .İlk olarak, kullanıcıların gelecekte sanal olarak etkileşime girmesine izin verecek bir dijital dünya olan Metaverse'e girme planlarını. Fikirlerini göstermek için, Adidas'ın Bored Ape'ini ve yeni ortaklarının sorunsuz bir şekilde gökyüzünde ve Metaverse'de seyahat eden temsillerini gösteren bir fragman yayınladılar.

 

Nike, Spor Ayakkabı Başlıklarını Metaverse'e Getirmek İstiyor

Adidas Originals hesabı da profil resmini yeni satın alınan Bored Ape Yacht Club NFT #8774 olarak değiştirdi, Indigo Herz adını verdikleri, kalp gözlüklü ve balıkçı şapkalı çok özel bir mavi maymun, Metaverse'deki markasının yüzü olacaktı.

Bu Neden Bu Kadar Çığır Açıcı?

Şimdiye kadar, NFT alanı bireylerden oluşuyordu. Sıradan yatırımcılar, yaratıcılar ve hatta ünlüler olsun, alanı ileriye taşıyan bireyler olmuştur. Şimdi dört milyon Twitter takipçisi ve Instagram'da 26 milyon takipçisi olan geleneksel ve ana akım bir marka olan Adidas'a girin. Bu tek markanın varlığı, alana tüm bireylerin toplamından daha fazla göz getirme gücüne sahiptir ve böylece NFT'lerin büyümesini önemli ölçüde teşvik eder.

Mikro-Sosyal Ağlar Olarak NFT'ler: Kripto Benimsemeye Giden Yol

Bu vizyonu daha da ilerletmek için Adidas, önde gelen kripto para birimi değişim platformu olan Coinbase ile de ortaklık kurdu. Ek olarak, en popüler metaverse oyunlarından biri olan The Sandbox ile de ortaklık kurdu. Bir tweet'te Adidas, bu metaverse içindeki konumunu resmi olarak güçlendiren bir dijital arazi parçası olan kendi Sandbox planını sergiledi.

Ubisoft

Ubisoft, Ubisoft Quartz'ın Tezos blok zincirinde mevcut olacağını açıkladığı bu hafta Web3 rotasını takip eden bir sonraki büyük şirketti. Platformun temeli, kullanıcıların kripto para birimleri kullanarak "rakamlar" adlı oyun içi öğeleri alıp satabilecek olmalarıdır. Bu önemlidir, çünkü oyunculara, normal oyunlarda yalnızca bu oyunların kendi bireysel ekosistemlerinde bulunabilecek ve tamamen bağımsız olarak sahiplik sağlayan blok zincirinin aksine, bu oyunların kendi bireysel ekosistemlerine bağlı olacak olan oyun içi öğelerinin sahipliğini verecektir.

Bu Neden Bu Kadar Önemli?

Ubisoft, en büyük 25 oyun şirketi arasında yer alıyor.Bildiğimiz şey, NFT'nin henüz deneysel aşamalarında olan yeni bir teknoloji olduğu. Ancak şimdiden ana akım şirketlerden ve markalardan çekim görüyoruz. Yavaş veya hızlı olsun, NFT'lerin benimsenmesi kaçınılmazdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ